Polskie Radio Dzieciom

"Jak zostać reporterem". Do czego mówią aktorzy w radiowym teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:42
Kiedy idziemy do teatru widzimy scenę i aktorów. W przypadku słuchowisk dużą rolę odgrywa wyobraźnia słuchaczy, którą pobudzają dźwięki i głos nagrane i wzmocnione przez mikrofony.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stock image

Teatr radiowy pozostawia dla naszej wyobraźni znaczącą przestrzeń, dzięki czemu sami kreujemy świat, który słyszmy. Pomocne w tym procesie są różnego rodzaju mikrofony, które nagrywają głos i odgłosy w tle. Jednym z nich jest mikrofon stojący lub podwieszany na środku dużej sali, który zbiera dźwięki z każdej strony. 

Posłuchaj
05:57 2021_05_25 15_30_33_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem 25 maja godz. 15:30

Dla aktora wyobraźnia w radiu jest równoznaczna z odwagą. Jeśli nie boimy się spróbować czegoś nowego, zagrać kogoś, kim nie jesteśmy na co dzień i mamy z tego radość, słuchacz z pewnością uwierzy w to, co usłyszy.

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 25.05.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Radio - rzeczywistość warta dopowiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:00
W cyklu "Jak zostać reporterem" rozmawialiśmy z dziennikarzem i reportażystą Pawłem Kęską. Tym razem Paweł opowiedział nam o wyobraźni i o tym, że dobrze opowiedziana radiowa historia nie pozostawia słuchacza obojętnym, tylko każe mu dopowiedzieć usłyszany świat. 
rozwiń zwiń