Polskie Radio Dzieciom

Jak poprzez dźwięk uwiecznić chwilę?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:25
Dzięki materiałom pozostawionym przez poprzednie pokolenia jesteśmy w stanie się domyślić, jak wyglądało kiedyś życie. Niestety z czasem słowa zapisane na kartce lub tabliczce zanikają, a budynki ulegają zniszczeniom przez co nie są one trwałe. Na szczęście w dzisiejszych czasach posługujemy się lepszymi metodami, które mogą uwiecznić obecne czasy, a są nimi nagrania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Quality Stock Arts

Co prawda niektóre nagrania mogą zniknąć lub z czasem zacząć odtwarzać gorsze brzmienie, ale nie dotyczy to dźwięków cyfrowych, które można bezpiecznie przechowywać na komputerze oraz łatwo i szybko kopiować. Jeśli chcielibyśmy zarchiwizować teraźniejszość w nadziei, że w dalekiej przyszłości ktoś tego odsłucha, starajmy się opowiadać w taki sposób, jakby świat o którym mówimy był tajemniczy i nieznany. Co więcej, zwracajmy uwagę na towarzyszące kształty, kolory i emocje, a także używajmy prostych sformułowań, by uniknąć pomyłek. 

Posłuchaj
03:41 2021_06_08 15_30_06_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem 8 czerwca godz. 15:30

 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 08.06.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Pauza - czyli jak mówić do mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:00
Skoro do tej pory w naszym reporterskim kąciku wyjaśniliśmy sobie co mikrofon lubi a czego nie, albo jak zapanować nad głosem, to możemy nareszcie zająć się tym, w jaki sposób przygotować się do tego, żeby ładnie mówić do innych ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radio - rzeczywistość warta dopowiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:00
W cyklu "Jak zostać reporterem" rozmawialiśmy z dziennikarzem i reportażystą Pawłem Kęską. Tym razem Paweł opowiedział nam o wyobraźni i o tym, że dobrze opowiedziana radiowa historia nie pozostawia słuchacza obojętnym, tylko każe mu dopowiedzieć usłyszany świat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Do czego mówią aktorzy w radiowym teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:42
Kiedy idziemy do teatru widzimy scenę i aktorów. W przypadku słuchowisk dużą rolę odgrywa wyobraźnia słuchaczy, którą pobudzają dźwięki i głos nagrane i wzmocnione przez mikrofony.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pracować by nie przeszkadzać innym?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:16
Często praca reportera lub dziennikarza wiąże się z uważną obserwacja otaczającego nas świata i zbieraniem o nim informacji. Istotne jest natomiast, by robiąc to nie przeszkadzać innym i być wrażliwym na co, to widzimy.
rozwiń zwiń