Polskie Radio Dzieciom

Mały Zeze i pomarańczowe drzewko

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 20:00
Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, zapraszamy do wysłuchania znakomitego słuchowiska "Moje drzewko pomarańczowe" na podstawie powieści brazylijskiego autora Jose Mauro de Vasconcelosa.
Aktorzy przy nagrywaniu słuchowiska Moje drzewko pomarańczowe
Aktorzy przy nagrywaniu słuchowiska "Moje drzewko pomarańczowe"Foto: PR

W pierwszej części poznajemy 5-letniego Zeze, jego liczne rodzeństwo i niezamożnych rodziców. Zeze jest chłopcem bardzo psotnym, ale też bardzo wrażliwym i zdolnym - sam nauczył się czytać i najstarsza siostra podejmuje decyzję, że należy go wysłać do szkoły.

Z powodu kłopotów finansowych rodzina musi się też przeprowadzić. W ogrodzie przy nowym domu Zeze znajduje sobie przyjaciela - tytułowe pomarańczowe drzewko, które okazuje się dla niego zaczarowane.
Słuchowisko zdobyło w 2012 roku główną nagrodę - Prix ExAEQUO w kategorii dziecięcej podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Słuchowisk dla Dzieci i Młodzieży w Bratysławie.
Kolejne części słuchowiska zaprezentujemy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Zapraszamy już o godz. 19.25


Przekład: Teresa Tomczyńska
Adaptacja radiowa: Hanna Bielawska-Adamik
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Reżyser dźwięku: Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Wykonawcy: Mariusz Benoit, Kacper Cybiński, Łukasz Lewandowski, Janek Piotrowski, Bernard Lewandowski, Aleksandra Kowalicka, Olga Sarzyńska, Włodzimierz Press, Irena Kownas, Dorota Landowska, Stanisław Brudny, Andrzej Mastelarz, Barbara Zielińska, Izabela Dąbrowska, Krzysztof Wójci, Andrzej Blumenfeld, Elżbieta Kijowska, Izabella Bukowska, Piotr Bajtlik, Martyn Sommer, Janusz Rafał Nowicki, Marcin Troński

Zobacz więcej na temat: dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Wielodzietność jak patologia? "Tak, doznajemy upokorzeń"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 13:13
- To jest w Polsce jakiś dramat. Płaczemy, że nie rodzą się dzieci, ale ludzie się na nie nie decydują, bo są realistami do bólu. Ja widzę ogromną wartość w licznej rodzinie, ale szanuję każdy inny wybór. I uważam, że organizacja państwa także powinna służyć każdej opcji - mówiła w Jedynce Agnieszka Jackowska.
rozwiń zwiń