Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Bez Falcao też da się grać. Kolumbia potwierdziła klasę [RELACJA]

Artur Jaryczewski 14.06.2014
Teofilo Gutierrez - strzelec drugiego gola dla Kolumbii
Teofilo Gutierrez - strzelec drugiego gola dla Kolumbii , foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Kolumbijscy piłkarze wygrywają nawet bez największej gwiazdy Radamela Falcao. W sobotę pokonali Greków 3:0. To był ich pierwszy występ w mistrzostwach świata od 16 lat.

W przerwie zachęcamy do obejrzenia radosnego tańca w wykonaniu strzelca pierwszego (oby nie jedynego) gola tego spotkania:

Koniec pierwszej połowy.

44 min. - kapitalna sytuacja na wyrównanie dla Gregów. Szansy na 1:1 przed przerwą nie wykorzystał Panagiotis Kone. Grek uderzył, ale piłka przeszła obok bramki Kolumbijczyków

40 min. - Rzut rożny dla Kolumbii, Rodriguez dośrodkowuje w pole karne, ale niestety piłka nie znalazła ochotnika, który by w nia uderzył

35 min. - Grecy wpadli na pomysł szukania szansy wrzucając piłkę w sam środek pola karnego rywala.

30 min. - Aguilar wyprowadza kontrę, która jednak nie wyszła. Kolumbijczycy zatrzymani przed polem karnym

20 min. - Rodriguez chce godnie zastapić Falcao, Strzala na bramkę, ale Grecki bramkarz bez problemu ją łapie.

11 min. sędzia Mark Geiger maluje linię sprayem i mur kolumbijski może już się ustawiać. Cholevas uderza i trafia w Kolumbijczyków równo ustawionych wzdłuż powoli (a może nam się tak tylko wydaje) znikającej już linii

10 min. - Grecy nie mają zamiaru oddać pola "czarnemu koniowi" mundialu. Przejmują piłkę i atakują. Rodriguez jednak szybko przechwyca piłkę

5 min. - Kolumbia przejmuje piłkę, po dosyć odważnych próbach ataków greckich napastników.  Zuniga przyspiesza, w polu karnym robi się małe zamieszanie, po którym pada gol dla Kolumbi.