Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Ghana - USA. Szczęście sprzyjało Amerykanom [RELACJA]

Marcin Nowak 17.06.2014

Piłkarze reprezentacji USA pokonali w nawiedzonym przez powódź mieście Natal Ghanę 2:1 w meczu grupy G mistrzostw świata w Brazylii.

RELACJA NA ŻYWO:

Piłkarzem meczu nie mógł zostać nikt inny, jak Clint Dempsey. Błyskawiczny gol Amerykanina dał prowadzenie USA z Ghaną

90+6 min - KONIEC SPOTKANIA! Ghana próbowała jeszcze zdobyć choć punkt, ale Amerykanie umiejętnie się bronili. Zwycięstwo daje im drugie miejsce w grupie i bardzo realne szanse na awans do kolejnej rundy turnieju

90 min - Arbiter dolicza znów aż 6 minut!!!

86 min - GOOOOOOL!!! Rzut rożny dla USA i Amerykanie ponownie na prowadzeniu! Strzelcem gola - John Brooks!

Zwycięskiego
Zwycięskiego gola dla USA w meczu z Ghaną zdobywa John Brooks, fot. EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

82 min - GOOOOOOL!!!! Piłkarze z Afryki wreszcie znaleźli drogę do bramki Tima Howarda. Kapitalna akcja na jeden kontakt w polu karnym USA i Andre Ayew pięknym strzałem umieszcza piłkę w siatce

Andre
Andre Ayew cieszy się po zdobyciu wyrównującej bramki z kolegami z drużyny Ghany. fot. EPA/KAMIL KRZACZYNSK

80 min - Ghana ma przewagę, USA próbuje groźnie kontratakować, ale na razie nie ma zmiany rezultatu

68 min - Kevin-Prince Boateng jest kolejnym piłkarzem Ghany, który próbuje szczęścia uderzeniem z dystansu, ale znów piłka wysoko ponad bramką

64 min - Kolejny strzał Gyana i znów na linii piłki staje defensor amerykańskiej drużyny

56 min - Ghana zdecydowanie podkręca tempo. Kolejna akcja ekipy z Afryki. Piłka ląduje w polu karnym, ale tam nie potrafi jej zmieścić w siatce Asamoah Gyan

55 min - Sulley Muntari potężnym uderzeniem zza pola karnego próbuje zaskoczyć golkipera drużyny przeciwnej. Minimalnie niecelnie

46 min - Zaczynamy drugą połowę gry!

45+5 min - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU

45+5 min - W ostatniej akcji pięknie przyjął piłkę w polu karnym Jordan Ayew z Ghany, ale jego strzał został wspaniale zablokowany przez obrońcę Stanów Zjednoczonych

45 min - Sędzia ze Szwecji dolicza aż pięć minut do pierwszej części gry

39 min - Asamoah Gyan strzela głową po świetnym dośrodkowaniu w pole karne, ale piłka szybuje wysoko nad poprzeczką

33 min - Na boisku leży strzelec jedynej bramki - Clint Dempsey. Amerykanin potrzebuje pomocy medycznej po jednym ze starć z rywalami

32 min - Asamoah Gyan próbuje zaskoczyć Tima Howarda mocnym strzałem zza pola karnego, ale amerykański bramkarz jest na posterunku i Ghana wciąż nie potrafi zdobyć wyrównującego gola

29 min - Szczęścia próbuje Christian Atsu z Ghany. Strzela jednak daleko obok lewego słupka i piłkarze USA mogą odetchnąć z ulgą

19 min - Bardzo niewiele brakowało. Jozy Altidore strzela w światło bramki, ale defensorzy z Nigerii blokują piłkę, ratując się przed kolejną bramką.

1 min - GOOOOOOOL!!!! Już w 30 sekundzie spotkania gola dla Amerykanów zdobywa Clint Dempsey!!! Były piłkarz angielskiego Tottenhamu Hotspur, czy Fulham Londyn z impetem wpada w pole karne rywali i precyzyjnym strzałem pokonuje Adama Kwarasey'a.

To najszybszy gol zdobyty na tych mistrzostwach świata!!!

Gol
Gol Clinta Dempseya z 30 sekundy meczu Ghana - USA, fot. EPA/MARIUS BECKER

1 minuta meczu - nie ma zdecydowanego faworyta tego meczu, ale bukmacherzy trochę więcej szans na zwycięstwo dają ekipie z Afryki

00.00 - ZACZYNAMY!!!

23.55 - Wcześniej w meczu grupy G Niemcy pokonali Portugalię aż 4:0. Zapraszamy na przeczytanie relacji z tego meczu >>>

23.52 - Znamy już składy obu drużyn. Wydaje się, że w ekipie Stanów Zjednoczonych najgroźniejszym piłkarzem może być Clint Dempsey z Seattle Sounders FC , a w drużynie Ghany - Andre Ayew z Olympique Marsylii

23.49 - Zaczynamy relację ze stadionu Arena das Dunas w Natal . Wcześniej rozegrano tu mecz Meksyk - Kamerun (1:0)