Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Di Maria nie pomoże Argentynie w półfinale

Paweł Słójkowski 07.07.2014
Angel Di Maria opuści półfinał mistrzostw świata w Brazylii z powodu kontuzji
Angel Di Maria opuści półfinał mistrzostw świata w Brazylii z powodu kontuzji, foto: PAP/EPA/DENNIS M. SABANGAN

Argentyński piłkarz Angel Di Maria nie zagra w środowym półfinale mistrzostw świata z Holandią. O jego absencji poinformował lekarz reprezentacji Daniel Martinez. Do składu wróci zaś Sergio Aguero.

>>>26. DZIEŃ MUNDIALU NA ŻYWO<<<

Di Maria, pomocnik Realu Madryt, doznał kontuzji mięśnia uda prawej nogi w ćwierćfinałowym spotkaniu z Belgią (1:0), oddając strzał na bramkę rywali. Niefortunnie oparł ciężar ciała na prawej nodze, uderzając piłkę lewą. Po interwencji lekarzy wrócił jeszcze na murawę, ale po chwili znów położył się na niej i musiał zostać zmieniony. W 33. minucie gry jego miejsce zajął Enzo Perez.

"Angel (Di Maria) nie zagra w następnym meczu. Natomiast do gry gotowy jest Sergio (Aguero), który trenował już trzy razy" - powiedział Martinez.

Podstawowy zawodnik "Albicelestes" być może wystąpi w ostatniej potyczce swej drużyny w turnieju - finał odbędzie się 13 lipca, natomiast o brąz przegrani półfinaliści zagrają dzień wcześniej.

Aguero z kolei doznał urazu uda w pierwszej połowie spotkania grupowego z Nigerią (3:2), rozegranego 25 czerwca. Pauzował w dwóch meczach.

Argentyńczycy są w najlepszej czwórce mundialu po raz pierwszy od 1990 roku.