Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Niemcy zasłużyli na tytuł mistrzów świata

Marcin Nowak 14.07.2014

Wielu obserwatorów piłki nożnej zwraca uwagę, że finałowe zwycięstwo Niemiec nad Argentyną było sprawiedliwie, gdyż drużyna Joachima Loewa grała najlepiej na mundialu.

Piłkarze Niemiec po raz czwarty w historii zdobyli mistrzostwo świata. Na legendarnej Maracanie w Rio de Janeiro pokonali po dogrywce Argentyńczyków 1:0. Bramkę zdobył w 113. minucie rezerwowy Mario Goetze.

Zespół z Europy 11. raz wywalczył Puchar Świata. Natomiast po raz pierwszy triumfował na kontynencie amerykańskim.

- Niemcy grają fajną, ładną, ciekawą, radosną piłkę. To jest piłka ofensywna. Ten styl obserwujemy już od paru lat. Dodajmy do tego solidność, świetne przygotowanie fizyczne i mentalne. Dlatego według mnie - bardzo sprawiedliwe rozstrzygnięcie spotkania finałowego - powiedział słynny dziennikarz sportowy - Tomasz Zimoch w audycji "Popołudnie z Jedynką".

Komentator sportowy wyraził też zdziwienie po przyznaniu Złotej Piłki Lionelowi Messiemu. - Szkoda mi Leo Messiego, bo nagroda dla najlepszego zawodnika tych mistrzostw chyba jednak nie powinna do niego trafić. Nie był w najwyższej formie. Według mnie grał na tym mundialu cień Messiego - zaznaczył Tomasz Zimoch.

Argentyńczyk został uhonorowany Złotą Piłką dla najlepszego piłkarza turnieju finałowego mistrzostw świata 2014 w Brazylii. Jest trzecim reprezentantem tego kraju, któremu przypadło takie wyróżnienie, po Mario Kempesie (1982) i Diego Maradonie (1986).

Więcej w rozmowie z Tomaszem Zimochem w audycji "Popołudnie z Jedynką".