Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Balotelli w roli głównej. Anglia - Włochy 1:2! [RELACJA]

Artur Jaryczewski 15.06.2014
Włoch Mario Balotelli cieszy się z gola strzelonego w meczu Anglia - Włochy podczas MŚ w Brazylii, foto: PAP/EPA/MAST IRHAM

W Manaus reprezentacja Anglii przegrała z Włochami 1:2 (1:1) w drugim meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Mario Balotelli.

RELACJA:

90 min. + 5 - KONIEC! Anglia - Włochy 1:2.

90 min. + 4 - Kapitalny strzał Pirlo z rzutu wolnego, futbolówka wylądowała na poprzeczce!

90 min. - Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 5 minut.

86 min. - Gerrard strzela z rzutu wolnego nad murem, ale niecelnie. Wciąż 1:2.

81 min. - Seria zmian w obydwu zespołach.

77 min. - Ładny, precyzyjny strzał Baines'a z rzutu wolnego i jeszcze lepsza parada włoskiego bramkarza.

71 min. - Nikt nie ma zamiaru odpuścić. Anglicy w natarciu. Johnson huknął z dystansu, ale tylko obił banery reklamowe.

65 min. - Akcja za akcję w Manaus. Najpierw próbował Darmian, a chwilę później z szybką kontrą wyszli Anglicy i strzał Bartley'a z wielkim trudem sparował Sirigu.

W
W akcji Matteo Darmian podczas meczu Anglia - Włochy w MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

62 min. - Po raz kolejny w roli głównej Rooney. Zrobił wszystko wręcz idealnie, ale uderzenie w krótki róg chybiło celu.

54 min. - Rooney pokusił się o akcję indywidualną, uderzył mocno, a futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Sirigu.

51 min. - Anglicy chcieli szybko doprowadzić do remisu, ale Sturridge'a powstrzymali obrońcy.

50 min. - GOOOOLLL!!! Balotelli głową i znów Włosi na prowadzeniu! Warto odnotować, że świetnie dośrodkował Candreva.

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

45 min. + 2 - Koniec pierwszej połowy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne 45 minut rywalizacji.

45 min. - Włosi wrzucili na koniec pierwszej połowy 5 bieg. Najpierw próbował Balotelli, z linii bramkowej piłkę wybił Jagielka, a chwilę później futbolówka obiła słupek angielskiej bramki! Ależ emocje!

37 min. - Błyskawiczna odpowiedź Anglików. Rooney dogrywa do Sturridge'a, a ten pakuje futbolówkę do siatki! 1:1!

35 min. - GOOOOL! Wspaniały strzał Claudio Marchisio.

Włoch
Włoch Claudio Marchisio cieszy się z gola strzelonego w meczu Anglia - Włochy podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

30 min. - Włosi dłużej utrzymują się przy piłce, ale bliżej gola byli Anglicy. Póki co remis - 0:0.

24 min. - Welbeck ograł jednego z obrońców, dośrodkował w pole karne, a tam przytomna interwencja Barzagliego zapobiegła utracie gola przez Włochów.

23 min. - Balotelli przypomniał, że znajduje się na boisku. Włoch kropnął z 25. metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

22 min. - Akcja "Made in Liverpool". Gerrard do Sterlinga, ten dogrywa w pole karne, gdzie do piłki nie potrafił dopaść Welbeck. Anglicy coraz bliżej gola.

19 min. - Candreva oddał niesygnalizowany strzał, Hurt broni, ale nie bez kłopotów.

13 min. - Sturridge wbiegł w pole karne, ale Włosi podwoili krycie i futbolówka trafiła w ręce bramkarza.

11 min. - Welbeck pokusił się na uderzenie z dystansu. Bez powodzenia.

9 min. - Włosi przejęli inicjatywę. Oglądamy szybkie spotkanie w Manaus.

5 min. - Potężna bomba Hendersona zza pola karnego. Na posterunku Sirigu!

4 min. - Piękny strzał Sterlinga o centymetry minął spojenie słupka z poprzeczką.

3 min. - Szybka akcja Włochów zakończona mocnym dośrodkowaniem z prawej strony. Phil Jagielka wybija piłkę.

1 min. - GRAMY!

23.53 - Zespoły są już na murawie. Za chwilę hymny i pierwszy gwizdek sędziego. Będzie się działo!

23.50 - Sędzią spotkania Anglia - Włochy będzie Holender Bjorn Kuipers.

23.45 - Jeszcze wspólny uśmiech do obiektywu i możemy grać.

Trener
Trener reprezentacji Włoch Cesare Prandelli (z lewej) i szkoleniowiec reprezentacji Anglii - Roy Hodgson przed meczem Anglia - Włochy w MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

23.35 - Trener Włochów Cesare Prandelii docenia klasę dzisiejszych rywali, ale wierzy w zwycięstwo prowadzonej przez siebie drużyny. - Towarzyszy nam optymizm ponieważ pracowaliśmy ciężko i w wielkim skupieniu. Mamy nadzieję, że ta praca przyniesie nam sukces. Anglia to drużyna bardzo silna fizycznie z wielkim charakterem. Mają czterech bardzo dobrych piłkarzy, którzy będą ciągnąć zespół do kolejnej fazy - powiedział szkoleniowiec Włochów.

23.25 - Znamy podstawowe "11":

Anglia: 1-Joe Hart - 2-Glen Johnson, 5-Gary Cahill, 6-Phil Jagielka, 3-Leighton Baines - 19-Raheem Sterling, 4-Steven Gerrard, 14-Jordan Henderson, 11-Danny Welbeck - 9-Daniel Sturridge, 10-Wayne Rooney.

Włochy: 12-Salvatore Sirigu - 20-Gabriel Paletta, 4-Matteo Darmian, 15-Andrea Barzagli, 3-Giorgio Chiellini - 23-Marco Verratti, 16-Daniele De Rossi, 6-Antonio Candreva, 21-Andrea Pirlo, 8-Claudio Marchisio - 9-Mario Balotelli.

Kibice
Kibice reprezentacji Włoch przed meczem z Anglią podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO