Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Holandia - Chile. "Pomarańczowi" na pierwszym miejscu [RELACJA]

Martin Ruszkiewicz 23.06.2014
Fragment meczu Holandia - Chile podczas MŚ w Brazylii
Fragment meczu Holandia - Chile podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Reprezentacja Holandii wygrała z Chile 2:0 (0:0) w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Brazylii. Tym samym "Pomarańczowi" zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

RELACJA:

90 min. + 3 - Koniec meczu. Holandia - Chile 2:0.

90 min. + 1 - Piękna kontra Holandii i mamy 2:0!

90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.

85 min. - W dogodnej sytuacji znalazł się Valdivia, ale był na pozycji spalonej.

81 min. - Chile ruszyło do odrabiania strat, Holendrzy w defensywie.

77 min. - GOOOOOLLLL! Leroy Fer, który w 76. minucie pojawił się na murawie, zdobył bramkę głową!

74 min. - Sneijder dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale Chilijczycy wybili piłkę na rzut rożny.

67 min. - Groźne uderzenie Robbena wprost w bramkarza.

65 min. - Emocji jak na lekarstwo. Trudno ogląda się to spotkanie zważywszy na to, że wcześniejsze mecze tych ekip stały na naprawdę wysokim poziomie.

56 min. - Alexis Sanchez z dalszej odległości próbował zaskoczyć Bravo - bez powodzenia.

54 min. - Po przerwie nic nie uległo zmianie. Mało emocji, mało sytuacji podbramkowych, częste faule z obu stron.

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa meczu.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Holandia - Chile 0:0.

44 min. - Felipe Gutierrez został bez krycia na 10. metrze i oddał groźny strzał głową. Holenderska obrona zupełnie pogubiona, to powinien być gol.

40 min. - Robben popędził z piłką od praktycznie własnej połowy, zgubił rywali i oddał strzał na bramkę Bravo - pomylił się nieznacznie.

33 min. - Tempo gry pozostawia wiele do życzenia. Do głosu przez moment doszli Holendrzy, ale w ich akcjach brakuje dokładności.

Fragment
Fragment meczu Holandia - Chile podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

26 min. - Mocny strzał Sneijdera z rzutu wolnego. Na posterunku Bravo.

20 min. - Holandia skoncentrowana na defensywie. "Pomarańczowym" do zajęcia pierwszego miejsca wystarczy remis.

13 min. - Pierwszy strzał na bramkę. Uderzał Eduardo Vargas, ale bardzo niecelnie.

10 min. - Optyczna przewaga Chilijczyków, z której nic nie wynika.

5 min. - Wzajemne "badanie sił". Aktywny jest Alexis Sanchez, ale póki co nie może przebić się przez holenderską obronę.