Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: inauguracja idealna - Polacy rozbili Serbów [RELACJA]

Paweł Słójkowski 31.08.2014
Radość libero reprezentacji Polski Pawła Zatorskiego po wygranym 3:0 meczu z Serbią, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Polscy siatkarze wygrali 3:0 na Stadionie Narodowym w Warszawie w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata. Ich kolejnymi rywalami będą Australijczycy.

Relacja na żywo:

21.50 - WYGRANA! Serbowie mylą się przy zagrywce i wygrywamy we wspaniałym stylu! 3:0 dla Polaków!

21.47 - Nic nie grozi Polakom, 22:15, już tylko trzy punkty dzielą naszych siatkarzy od zwycięstwa!

21.41 - Zrobiło się niebezpiecznie, 16:14 i Stephane Antiga bierze czas.

21.37 - Prowadzimy 16:11. Rzeczywiście, trzeba przyznać, że Polacy momentami grają jak na treningu, Serbowie nie byli dotychczas szczególnie wymagającym rywalem:

21.35 - 12:8, prowadzenie nie jest tak imponujące, ale siatkarze Antigi konsekwentnie robią swoje. Oby tak dalej!

21.30 - 6:3 dla Polaków, biało-czerwoni postanowili kontynuować koncert.

21.25 - Ruszamy z trzecim setem. Serbowie zdołają się pozbierać?

21.11 - 25:18 i drugi set dla Polaków!

21.08 - 22:14. Mamy nadzieję, że polscy siatkarze rozpoczynają nowy rozdział historii:

21.05 - As serwisowy Wlazłego daje Polakom 20. punkt w tym secie!

21.01 - Mika jednak potrafi się mylić, minimalnie przestrzelił w kolejnym ataku. 16:10, dwa punkty Serbów z rzędu.

20.58 - I kolejna dobra informacja, jest rekord:

20.55 - Koncertowy atak Mateusza Miki, trener Kolaković bierze czas. Jest 11:5 dla Polaków.Mamy coraz większą przewagę, nasi siatkarze bawią się z rywalami.

20.51 - Atanasijević zatrzymany blokiem, wygrywamy 7:3.

20.47 - Karol Kłos serwuje, Serbowie beznadziejnie w przyjęciu. Dobry początek drugiego seta, jest 2:0 dla biało-czerwonych.

20.42 - Tak jest! Pierwszy set dla Polaków!

20.40 - Mamy 22 punkt, Serbowie zdobyli ich 17. Teraz trzeba tylko spokojnie zakończyć seta wygraną.

I zgadzamy się z tym, że Michał Winiarski wygląda naprawdę dobrze:

20.35 - 18 do 15 dla Polaków, Serbowie próbują zmniejszyć dystans, ale dobrze dysponowany Winiarski zdobywa 19. punkt dla Polski.

20.33 - Druga przerwa techniczna, prowadzimy 16:12. Dobra gra Polaków, widać dużą koncentrację, zawodnicy nie dają się ponieść emocjom i nie są zdeprymowani tak wielką liczbą kibiców.

20.28 - Wspaniałe zagranie z krótkiej Nowakowskiego, po chwili jeszcze lepszy blok Winiarskiego i powiększamy przewagę. Jest 12:9 dla Polaków.

20.25 - Pierwsza przerwa techniczna, prowadzimy 8:7.

A tak wyglądała akcja, która rozpoczęła ten turniej:

20.20 - Pierwsze punkty dla Serbów, widać, jak trudny będzie to mecz dla Polaków. Remisujemy 3:3.

20.15 - Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Wlazły, Mika i Zatorski - tak wygląda szóstka, która rozpocznie mecz.

A tak wyglądał Stadion Narodowy podczas hymnu reprezentacji Polski:

20.10 - Hymn reprezentacji Serbii już za nami, czas na Mazurek Dąbrowskiego.

20.00 - Jeszcze tylko kilkanaście minut do chwili, kiedy arbiter rozpocznie mecz Polski z Serbią. Napięcie już teraz sięga zenitu:

19.48 - Trwa prezentacja zespołów.Polacy wchodzą na parkiet przy ogłuszającym dopingu:

Na miejscu są też kibice reprezentacji Serbii.

19.45 - Zapraszamy na relację na żywo.

Do meczu zostało już tylko pół godziny. Wiemy już, że z Serbią nie zagrają Ignaczak i Wrona, tym razem nie zmieścili się w składzie Stephane'a Antigi.

Kibice na Stadionie Narodowym po świetnej ceremonii otwarcia wierzą w sukces polskiej reprezentacji i to, że cały turniej będzie wyjątkowo udany.

>>>MŚ siatkarzy: Polska - Serbia. Turniej oficjalnie otwarty [RELACJA]<<<

Mecz ze Stadionu Narodowego w Warszawie relacjonuje Cezary Gurjew z radiowej Jedynki.