MŚ siatkarzy: świetni Polacy z kompletem zwycięstw [4. DZIEŃ MISTRZOSTW]

Martin Ruszkiewicz 02.09.2014
Stephane Antiga miał powody do radości z gry polskich siatkarzy
Stephane Antiga miał powody do radości z gry polskich siatkarzy, foto: PAP/Maciej Kulczyński

Polacy wygrali we Wrocławiu z Australią w swoim drugim meczu grupy A siatkarskich MŚ. 4. dnia turnieju nie zabrakło wielkich emocji także w innych meczach.

23.00 - Kończymy relację z czwartego dnia siatkarskich mistrzostw świata w Polsce. Możemy zrobić to w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ Polacy odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju i nie stracili jeszcze seta w imprezie.

22.50 - Włosi byli bardzo blisko porażki, jednak dali radę wrócić do gry w meczu z Francuzami. Najpierw doprowadzili do czwartego seta, chociaż przegrywali 0:2, a potem w tie-breaku wygrali 15:12.

21.55 - Jest drugie zwycięstwo Polaków! Świetny mecz naszych siatkarzy, a tymczasem Włosi wciąż grają z Francuzami, którzy prowadzą 2:0 w setach. Wiele wskazuje na to, że kibice obejrzą 4. set tego spotkania.

21.30 - Polacy jak na razie grają bardzo pewni i są już blisko swojego celu, czyli wygranej z Australią. Jest 2:0 w setach dla biało-czerwonych.

MŚ siatkarzy: Polska - Australia. Kto zostanie liderem grupy A? [NA ŻYWO]

20.15 - I zaczęli. Oprócz Polaków i Australijczyków na parkiecie walczą także zespoły grupy D. Trwa mecz Francja - Włochy.

19.45 - Zapraszamy do relacji na żywo z meczu Polski z Australią.

19.03 - W meczu "polskiej" grupy Wenezuela pokonała Kamerun 3:1 (25:22, 25:21, 31:33, 25:14). Teraz czekamy już na mecz Polaków!

18.19 - Belgowie łatwo w trzech setach ograli Portoryko. Belgia - Portoryko 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

17.45 - Wtorkowe spotkanie z Australią zbliża się wielkimi krokami.

- Musimy zrewanżować się Australijczykom za porażkę w turnieju olimpijskim. Tamta przegrana sprawiła, że Polacy już w ćwierćfinale zmierzyli się w Rosją i nie mieli wiele do powiedzenia. Kurtuazyjne wypowiedzi zawodników świadczą o tym, że nikogo nie lekceważą, ale jeśli marzymy o medalu, nie możemy się obawiać takiego rywala. Musimy wygrać i spokojnie czekać na kolejne starcia - mówił przed drugim meczem polskich siatkarzy w MŚ były reprezentant kraju Paweł Papke

Źródło: TVN24/x-news

16.40 - Rozpoczęły się dwa ostatnie dwa mecze przed meczem polskiej reprezentacji z Australią. Belgia gra z Portoryko w grupie D, a w grupie A trwa starcie Kamerunu i Wenezueli .

16.00 - I jest kolejne zwycięstwo Iranu! Po pokonaniu Włochów Irańczycy odnieśli drugie zwycięstwo, wygrywając w tie-breaku z USA 17:15. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 (25:23, 25:19, 19:25, 18:25, 17:15)

15.40 - Kibice, którzy śledzą mecz Iranu z USA, będą oglądać walkę w tie-breaku. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:18 dla drużyny z Ameryki Północnej.

15.21 - Serbowie notują na swoim koncie pierwsze zwycięstwo na mundialu. Pokonali Argentynę 3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:21).

14.55 - Amerykanie odrabiają straty. USA - Iran 1-2 (23:25, 19:25, 25:19).

14.45 - Ważny set wygrany przez Serbów. We Wrocławiu gracze z Bałkanów prowadzą z Argentyną 2-1 (25:17, 20:25, 25:21).

14.19 - Amerykanie przegrali drugiego seta z Iranem 19:25 i na tablicy wyników mamy już 0-2.

14.10 - W meczu Serbia - Argentyna już 1-1 w setach. Drugą partię Argentyńczycy wygrali 25:20.

Piłkę
Piłkę zbija Serb Aleksandar Atanasijević (z prawej), blokuje Argentyńczyk Facundo Conte w meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy we Wrocławiu. Fot.: PAP/Maciej Kulczyński

14.00 - Po rozpoczęciu MŚ siatkarzy podwoiła się liczba osób biorących udział w internetowym konkursie zorganizowanym dla kibiców przez władze Łodzi. Zabawa, w której można wygrać atrakcyjne nagrody, cieszy się popularnością zwłaszcza wśród kobiet.

Konkurs, odbywający się pod hasłem "Łódź serwuje nagrody", rozpoczął się 18 sierpnia. Od tego momentu każdego dnia na oficjalnym profilu miasta na stronie www.facebook.pl/lodzpl pojawia się pytanie, na które trzeba odpowiedzieć. Jeśli zrobi się to poprawnie i szybko (liczy się kolejność), to można wygrać jedną z nagród.

13.45 - Koniec pierwszych setów. USA - Iran 23:25, Serbia - Argentyna 25:17.

13.30 - Jakub Jarosz twierdzi, że wspomnienie porażki z igrzysk w Londynie dodatkowo zmobilizuje polskich siatkarzy:

13.00 - Czas na pierwsze wtorkowe mecze: USA - Iran oraz Serbia - Argentyna.

12.30 - Piotr Gacek - wicemistrz świata z 2006 roku - uważa, że Polacy są zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu.

"Spokojnie jesteśmy w stanie z nimi wygrać. Nie spodziewam się żadnego innego wyniku. Jesteśmy dobrze przygotowani, po prostu trzeba wyjść i zwyciężyć" - podkreślił Gacek.

12.00 - Autobus siatkarskiej reprezentacji Polski został okradziony - podaje "Gazeta Wrocławska". Do zdarzenia doszło prawdopodobnie przed hotelem Mercury przy placu Dominikańskim - to tam mieszkają siatkarze. Łupem złodzieja - najpewniej... fana siatkówki - padły tablice rejestracyjne. Sprawą zajęła się policja.

11.20 - Dzisiejszy rozkład jazdy przedstawia się następująco:

10.40 - Menu bogate w ryby, warzywa i owoce oraz dodatkowa ochrona ma uprzyjemnić pobyt w katowickim hotelu siatkarzom, rozgrywającym mecze mistrzostw świata w Spodku.

W Katowicach rozegranych zostanie 30 meczów MŚ, w tym finał 21 września. W pierwszej fazie grupowej grają tam reprezentacje Brazylii, Kuby, Niemiec, Finlandii, Korei i Tunezji.

10.10 - Skład naszego najbliższego rywala - Australii:

Atakujący: Thomas Edgar (LIG Insurance Greaters), Paul Carroll (SCC Berlin).

Przyjmujący: Nathan Roberts (Pallavolo Lugano), Adam White (BluVolley Werona), Thomas Ewen Douglas-Powell (University of Winnipeg), Luke Smith (VO Pribram).

Środkowi: Aidan Singel (Bluvolley Werona SRL), Travis Passier (Australian Institute of Sport), Nehemiah Mote (Australian Institute of Sport).

Rozgrywający: Harrison Peacock (Australian Institute of Sport), Grigory Sukochev (Klubs "Laze-R")

Libero: Luke Perry (Australian Institute of Sport).

09.52 - A oto co mieli do powiedzenia siatkarze przed meczem z Australią:

Źródło: Agencja TVN/x-news

09.00 - "Ta drużyna ma jasno postawiony cel: ugrać jak najwięcej na tych mistrzostwach. Dla mnie może się okazać, że jest to ostatni turniej z reprezentacją, więc chciałbym zrobić wszystko, żeby pomóc temu zespołowi - powiedział w rozmowie z Cezarym Gurjewem (PR1) reprezentacyjny libero - Krzysztof Ignaczak .

08.10 - Sebastian Świderski , który rozegrał ponad ponad 300 meczów w reprezentacji, podkreślił, że nasi zawodnicy są faworytami dzisiejszego spotkania i muszą zapomnieć o przegranym meczu z Australią podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, bo "mundial w Polsce to nowa historia".

07.50 - We wtorek ciekawie zapowiada się przede wszystkim rywalizacja USA z Iranem w grupie D (godz. 13.00). Amerykanie, zwycięzcy tegorocznej Ligi Światowej, mieli problem w pierwszym pojedynku ze znacznie niżej notowanymi Belgami (3:2). Iran z kolei sprawił pierwszą niespodziankę tego turnieju i pokonał Włochy 3:1.

W tym samym czasie (13.00) we Wrocławiu na boisko wyjdą ekipy Serbii i Argentyny. Dla drużyny z Bałkanów, która w Warszawie zaprezentowała się słabo, to bardzo ważny mecz. Przegrana może spowodować spore trudności w kolejnej rundzie, do której awansuje się z dorobkiem wywalczonym w pierwszym etapie rywalizacji.

O 16.30 odbędą się spotkania Wenezueli z Kamerunem (Wrocław) i Belgii z Portoryko (Kraków), a równolegle z Polakami pod Wawelem walczyć będą Francuzi z Włochami.

07.35 - Polacy w drugim meczu mistrzostw świata zmierzą się z Australią. Nikt nie ucieka myślami od porażki biało-czerwonych w igrzyskach w Londynie 1:3, co sprawiło, że w ćwierćfinale Polacy trafili na przyszłych mistrzów olimpijskich Rosjan i odpadli z turnieju.

"Wręcz przeciwnie - musimy o tym pamiętać, bo dzięki temu jest w nas sportowa złość i chęć rewanżu" - powiedział libero Krzysztof Ignaczak.

Polacy pierwsze spotkanie rozgrywanych w kraju mistrzostw świata rozegrali na Stadionie Narodowym. Wytrzymali presję, a ponad 60 tys. kibiców poniosło ich do zwycięstwa nad Serbami 3:0. Australia była w tym czasie we Wrocławiu i w niedzielę w Hali Stulecia pokonała Kamerun 3:0.

07.30 - Witamy w czwartym dniu mistrzostw świata i zapraszamy na relację z mundialowego dnia.