Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Brazylia wygrała z dzielnymi Finami, Rosja z Meksykiem [7. DZIEŃ MISTRZOSTW]

Paweł Słójkowski 05.09.2014
Kubańczyk Osmany Santiago Uriarte Mestre atakuje po bloku Sun-Soo Han z Korei Południowej, foto: PAP/Andrzej Grygiel

W piątek na siatkarskim mundialu trzecie z rzędu zwycięstwo na koncie zapisali broniący tytułu Brazylijczycy. Z pierwszej wygranej cieszą się Kubańczycy.

22.20 - Kończymy relację z siódmego dnia siatkarskich mistrzostw świata w Polsce. Zapraszamy na naszą kolejną, sobotnią relację!

22.10 - Rosjanie pokonali 3:1 Meksyk.

Rosja - Meksyk 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:17)

21.55 - Rosja wychodzi na prowadzenie 2:1. Dzielni Finowie, po zaciętym meczu przegrali z  Brazylią. W trzecim secie reprezentanci Finlandii prowadzili już pięcioma punktami, ale mistrzowie świata pokazali klasę i w końcówce seta pokazali kilka znakomitych akcji.

Brazylia - Finlandia 3:0 (27:25, 25:21, 26:24)

21.20 - Meksykanie w pierwszym secie rozdrażnili "rosyjskiego niedźwiedzia" i w drugim Rosjanie nie dali się ograć.

20.50 - Rosjanie przegrali z Meksykiem pierwszego seta 21:25! Brazylia prowadzi w starciu z Finlandią 1:0.

20.30 - Trener Rosji Andrij Woronkow wystawił do meczu z Meksykiem drugą "6" Sbornej. Po dziesięciu minutach meczu Rosjanie przegrywają 8:12.

Meksykanin
Meksykanin Pedro Rangel fetuje zdobycie punktu w meczu z Rosją fot. PAP/Adam Warżawa

20.25 -Zaczęły się ostatnie piątkowe mecze: Rosja - Meksyk i Brazylia - Finlandia

20.00 - Przed nami dwa ostatnie piątkowe mecze. Rosja zagra z Meksykiem, a Brazylia z Finlandią. Początek spotkań o 20.25.

18.25 - Zakończył się mecz Niemcy - Tunezja. Niemcy pokonali drużynę z Afryki 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12)

18.10 - Trwa mecz Niemcy - Tunezja - 2:1 (25:13, 25:19, 21:25)

18.00 - Zakończyło się spotkanie Kanada - Egipt.  Kanadyjczycy wygrali 3:0 (25:14, 25:19, 25:22)

17.15 - Bardzo nam zależało na zwycięstwie 3:0 lub 3:1, dzięki któremu już spokojnie możemy przygotowywać się do meczu z Tunezją - mówił na konferencji prasowej Rodolfo Sanchez, trener reprezentacji Kuby, która pokonała Koreę 3:1. - Wykorzystałem dziś całą dwunastkę. Wszyscy zagrali bardzo dobrze, a Chapman wręcz rewelacyjnie. Przed meczem rozmawiałem osobno z każdym zawodnikiem. Wszystkich prosiłem tylko o to, aby na boisku bawili się grą - wyjaśniał trener wicemistrzów świata.

Rodolfo
Rodolfo Sanchez fot. PAP/Andrzej Grygiel

17.00 - Może straciliśmy pewność siebie po przegranym meczu z Kanadą, ale znaleźliśmy siłę, aby wrócić w tym meczu - powiedział na konferencji prasowej po wygranym 3:0 meczu z Chinami kapitan Bułgarów, Todor Aleksijew.

Trener Bułgarów nie tryskał jednak humorem:

- Pozytywną rzeczą jest rezultat końcowy - mówił Plamen Konstantinow. - Mamy 3:0 i 3 punkty, a to oznacza, że awansowaliśmy do kolejnej rundy. Dziś nie pokazaliśmy potencjału, jaki w nas drzemie. Graliśmy nerwowo w dwóch pierwszych setach i to pewnie byłby zupełnie inny mecz, gdybyśmy na przykład w otwierającej partii nie zwyciężyli - podkreślał trener. - Głównym problemem mojej drużyny jest pewność siebie. Jeśli to poprawimy, możemy być w czołówce światowej. Jeśli zaś będziemy grać jak w pierwszych dwóch setach, pozostaniemy w miejscu, gdzie jesteśmy - zakończył Konstantinow.

16.40 - Rozpoczęły się popołudniowe spotkania Kanada - Egipt i Tunezja - Niemcy.

16.00 - Trzech włoskich siatkarzy zwiedziło w piątek kopalnię soli w Wieliczce. Drużyna Italii podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata do niedzieli gra i mieszka w pobliskim Krakowie.

Zawodnicy przyjechali do podkrakowskiego miasta na własną rękę. Powiedzieli pracownikom wielickiej kopalni, że w przeciwieństwie do swoich kolegów wolą spędzić wolny czas w kopalni niż odpoczywać w łóżku. - Sportowcy w grupie anglojęzycznej zwiedzili trasę turystyczną kopalni. Przewodnik powiedział, że wycieczka się im podobała - poinformowało biuro prasowe kopalni.

15.05 - W kolejnych zaplanowanych spotkaniach w Ergo Arenie Kanada zagra o 16.40 z Egiptem, a o 20.25 Rosja z Meksykiem.

15.00 - Bułgaria pokonała Chiny 3:0 (25:23, 25:23, 25:19), a Kuba wygrała z Koreą 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:22)

14.40 - Kuba wygrywa w setach 2:1 z Koreą Południową, a Bułgaria wydaje się pewnie zmierzać do zwycięstwa nad Chinami, prowadzi 2:0.

13.00 - Już za chwilę w grupie D Kuba rozpocznie walkę o pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata. Jej przeciwnikami jest zespół Korei Północnej. W drugim piątkowym meczu Chiny zagrają z Bułgarią w grupie C.

12.10 - Biało-czerwoni przyznają, że nie zajmują się w tym momencie zastanawianiem się, na kogo mogą trafić w następnych spotkaniach.

- Będziemy zawsze koncentrować się na kolejnym przeciwniku - mówi Marcin Możdżonek, środkowy reprezentacji Polski.

Źródło: Agencja TVN/x-news

11.45 - "Polityczne konteksty mistrzostw świata mnie nie interesują. Sport powinien łączyć narody, a nie dzielić" - uważa serbski trener siatkarzy Iranu Slobodan Kovać. Jego podopieczni w trakcie turnieju w Polsce rozegrali już m.in mecz z USA (3:2).

Szkoleniowiec drużyny z Bliskiego Wschodu nie chciał ani przed, ani po meczu opowiadać, co pisało się i mówiło w Iranie o pojedynku z USA.

"Moja praca polega na trenowaniu, nie na politykowaniu" - uciął temat.

10.15 - Polscy siatkarze nie przywiązują nadmiernej wagi do statystyk z mistrzostw świata, których są gospodarzami. Najważniejsze są zwycięstwa i końcowy sukces - przekonują biało-czerwoni, którzy jak na razie świetnie sobie radzą w turnieju.

>>>MŚ siatkarzy: Polacy nie patrzą w statystyki. "Liczą się tylko wygrane"<<<

08.40 - Ciekawie zapowiada się starcie Kuby z Koreą Południową.

Kubańczycy, którzy budują reprezentację praktycznie od podstaw, na razie zawodzą. Mało kto liczył, że zespół będzie odnosić takie same sukcesy jak cztery lata temu, ale eksperci uważali, że Kubańczycy będą w stanie sprawić niejedną niespodziankę.

Na razie jednak dzieje się inaczej - zespół przegrał dwa pierwsze pojedynki - z Finami (2:3) i Niemcami (0:3). Okazja do przełamania nadarzy się o już o godzinie 13.10, kiedy Kuba zmierzy się z Koreą Południową.

08.15 - Reprezentanci Polski skomentowali swój występ z Wenezuelą:

7.30 - Witamy w kolejnym dniu mistrzostw świata i zapraszamy na relację z mundialowego dnia. W piątek kibice siatkówki zobaczą sześć spotkań, wśród nich będą m.in. spotkania Brazylii i Rosji, które powalczą o swoje trzecie wygrane.

O pierwsze zwycięstwo walczyć będą Kubańczycy, którzy zmierzą się z reprezentacją Korei Południowej.

Polacy zasłużyli na dzień odpoczynku po zwycięstwie z Wenezuelą.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

>>>MŚ siatkarzy: Polacy dopełnili formalności. Wenezuela była tylko tłem [RELACJA]<<<