Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Kuba przełamała serię porażek

Aneta Hołówek 05.09.2014
Drużyna Kuby cieszy się z punktu podczas meczu z Koreą Płd. w grupie B mistrzostw świata siatkarzy w Katowicach, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Kuba pokonała w Katowicach Koreę Południową 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:22) w pierwszym piątkowym meczu grupy B mistrzostw świata siatkarzy. Była to pierwsza wygrana w turnieju odmłodzonej ekipy wicemistrzów świata.

Kubańczycy przegrali wcześniej z Finlandią 2:3 i Niemcami 0:3. W piątek podopieczni trenera Rodolfo Sancheza sprawiali wrażenie bardzo zmotywowanych. Żywiołowo reagowali na boiskowe wydarzenia, spieszyli się, ale i popełniali błędy.

W pierwszym secie Koreańczycy długo stawiali opór. Został złamany przy zagrywce kapitana rywali Rolando Cepedy.

W drugim seria bloków dała wicemistrzom świata pięciopunktową przewagę, którą potem dość łatwo roztrwonili i przegrali do 21.

Grę po długiej przerwie lepiej zaczęli Koreańczycy, ale znów nie mogli sobie poradzić z zagrywką kapitana przeciwników Cepedy. Kubańczycy zdobyli kolejno osiem punktów (17:11) i już przewagi nie oddali.

Bardzo dobra gra w obronie zespołu koreańskiego w czwartym secie zmusiła rywali do odrabiania strat. Skutecznego, bo Kubańczycy wygrali.

W drugim piątkowym meczu tej grupy Niemcy zmierzą się o 16.40 z Tunezją, a wieczorem o 20.25 Brazylia zagra z Finlandią.