Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Bułgaria wyszarpała Chinom trzy punkty

Aneta Hołówek 05.09.2014
Bułgarzy Todor Skrimow (w środku), Swetoslaw Gotsew i Cwvetan Sokołow cieszą się z wygranego seta w meczu z Chinami w grupie C mistrzostw świata siatkarzy, foto: PAP/Adam Warżawa

Bułgaria pokonała w Gdańsku Chiny 3:0 (25:23, 25:23, 25:19) w pierwszym piątkowym meczu grupy C rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy.

Dla Chińczyków, którzy wcześniej pokonali po 3:1 Egipt i Meksyk, była to pierwsza porażka w tej imprezie. Z kolei Bułgarzy zanotowali drugie turniejowe zwycięstwo - w poprzednich spotkaniach zwyciężyli 3:0 Meksyk oraz przegrali 2:3 z Kanadą.