Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Niemcy - Tunezja 3:1

Aneta Hołówek 05.09.2014
Reakcja Niemca Markusa Steuerwalda w meczu grupy B mistrzostw świata siatkarzy z Tunezją w Katowicach, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Niemcy pokonali w Katowicach Tunezję 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12) w drugim piątkowym meczu grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy.

Tunezyjczycy przystąpili do meczu po dwóch porażkach z Koreą Południową 1:3 oraz Brazylią 0:3 i faworytem nie byli.

Tym razem w Spodku zabrakło dobrze zorganizowanej grupy niemieckich kibiców, którzy podczas poprzednich meczów głośno dopingowali swój zespół. Niemcy zaczęli spotkanie w mocno przemeblowanym składzie (trzy zmiany w wyjściowej szóstce) w porównaniu do wygranego 3:0 pojedynku z Kubą. Mimo to zespół trenera Vitala Heynena w dwóch pierwszych setach urządził sobie coś w rodzaju intensywniejszego treningu. Nie był potrzebny "bombardier" Gyorgy Grozer.

Tunezyjczycy byli bezradni. Dopiero w trzeciej partii zrobiło się ciekawiej, kiedy prowadzili 10:6, potem 19:14. Niemcy zdobyli pięć punktów z rzędu, ale końcówkę przegrali.

W czwartym secie trener Heynen wpuścił na parkiet Grozera. Jego zespół zaczął od prowadzenia 9:1, a kilkanaście minut później było po meczu.

We wcześniejszym piątkowym meczu tej grupy Kuba wygrała z Koreą Południową 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:22), a wieczorem Brazylia zagra z Finlandią.