Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Kamerun. Polskie orły wyszarpały zwycięstwo

Aneta Hołówek 06.09.2014
Radość Kameruńczyków podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy z Polską
Radość Kameruńczyków podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy z Polską, foto: PAP/Maciej Kulczyński

Polscy siatkarze odnieśli czwarte zwycięstwo w mistrzostwach świata. W sobotę pokonali Kamerun 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:22). W ostatnim meczu pierwszej fazy turnieju zagrają z Argentyną.

IV set

25:22 - KONIEC!!!! UFFF!

24:21 - As serwisowy i mamy meczową

20:17 - Wrona skoczył do bloku i zdobył punkt, ale spadając zahaczył Kubiaka. Na szczęście Kubiak to wytrzymał

19:16 - Polacy świetnie się bronią, asekuruje Możdżonek, ale Kameruńczycy także zbierają atak Kubiaka i odpowiadają zdobywając punkt

16:15 - Druga przerwa techniczna

15:15 - Buszek w aut po ciężko wypracowanej akcji

15:13 - Naszym atakującym brakuje dzisiaj luzu, jest ciężko i każdy zdobyty punkt jest w tym meczu niezwykle cenny

13:13 - I mamy remis

13:11 - I zrobiło się nieciekawie. Kameruńczycy odrabiają straty, Antiga prosi o czas

13:7 - Tym razem popisy ZonZona zdenerwowały Andrzeja Wronę. Kolejny punkt dla Polaków

12:7 - Kubiak pokazał, że Polacy mają jednak dzisiaj moc. Tego ataku nie można było odebrać

10:5 - Kamerun nie może zorganizować się w ataku, za to Polacy robią to coraz lepiej, chociaż o super akcjach dzisiaj nie ma mowy

8:5 - Kameruńczycy zagrywają w aut. Polacy na pierwszej przerwie technicznej prowadzą trzema punktami

6:3 - Kubiak atakuje ze środka drugiej linii prosto w blok, ale piłka po bloku wędruje na aut. Mboulet skutecznie zablokowany

1:0 - Polacy zaczynają od zdobycia punktu

III set

25:16 - Brawo Polacy. Szaman znów nie pomógł.

24:16 - Kubiak samotnie ustawił się blokiem i zdobył punkt

23:16 - Drzyzga na zagrywce, ale piłka ląduje w aut

23:16 - Polacy idą serią

21:15 - Polacy zabawili się z rywalem, potem świetny blok w odpowiedzi na atak Kamerunu

17:13 - Fabian Drzyzga rozprowadził Kameruńczyków, tak jak oni przed chwilą Polaków

16:12 - Cztery punkty więcej na koncie Polaków na drugiej przerwie technicznej

14:10 - Kubiak za zagrywce w aut

13:9 - Kubiak genialne wystawił piłkę Wronie, a ten nie zmarnował szansy i efektownie szybując zdobył punkt

12:7 - Cztery punktowe bloki Polaków skutecznie przestraszyły Kameruńczyków i Polacy uciekają rywalowi

10:7 - Polacy uspokoili grę w obronie, a Możdżonek coraz pewniej atakuje. Kibice szaleją

7:3 - Ignaczak broni, ale piłka leci w trybuny i nikt nie jest w stanie jej dogonić. Na szczęście zaczęliśmy dobrze i Kameruńczycy już nie graja tak pewnie

2:0 - Możdżonek zaczyna od serwisu idealnie w linię końcową. Potem udany atak i prowadzimy

Oby
Oby trener reprezentacji Polski Stephane Antiga zmienił minę w kolejnych setach PAP/Maciej Kulczyński

II set

25:23 - Radość z wygrania seta jest wielka, bo Kamerun dzisiaj gra jak z nut. Szaman na trybunach czyni zaklęcia, ale jak na razie udało mu się tylko w pierwszym, secie.

24:23 - i mamy piłkę setową

23:23 - Wciąż punkt za punkt

21:21 - Na pocieszenie donosimy, że Brazylia przegrała seta z Koreą, a Włochy z Portotyko

19:19 - Kolejny świetny blok Kubiaka i mamy remis

18:19 - Świetny blok z Kubiakiem w roli głównej. Gonimy

15:19 - Polacy byli dzisiaj na siłowni i chyba ten trening dobrze na nich nie wpłynął, ale może to był podkład pod jutrzejszy mecz  z Argentyną

15:18 - Idealnie przesunięta krótka, z której skutecznie atakuje Możdżonek

13:16 - Konarski serwuje, ale punkt zdobywają Kameruńczycy. W następnej akcji rywale zdobywają kolejny punkt. Wounembaina, ucierpiał w tej akcji, ale po krótkich zabiegach wstaje

12:15 - Ponownie rywale odskakują nam na trzy punkty

Polacy
Polacy Andrzej Wrona (L) i Mateusz Mika (C) oraz Jean Patrice Ndaki (P) z Kamerunu fot. PAP/Maciej Kulczyński

12:13 - Trzy bloki Polaków i gra wygląda trochę lepiej

10:13 - Udany atak Wrony po świetnie przygotowanej akcji przez Zagumnego

8:11 - Polacy wciąż gonią. Rywale łatwo gubią nasz blok i zdobywają kolejny punkt ze środka drugiej linii.

4:9 - Wlazły psuje zagrywkę, potem nadziewa się na pojedynczy blok rywali. Polakowi dzisiaj mówiąc delikatnie - nie idzie

3:6 - Mbouleta z prawego skrzydła atakuje tak mocno, że Ignaczak znów niewiele mógł zrobić

2:2 - Wrona atakuje skutecznie ze środka i omija podwójny blok rywali. Rywale odpowiadają jednak bombą z lewego skrzydła

1:1 - Kameruńczycy grają bardzo swobodnie. Ten kto mówił, że z Kamerunem wygra się jedną ręką mylił się

I set

25:27 - Wlazły myli się, Kamerun atakuje i wygrywa seta!!! Będzie piwo od trenera

20:22 - świetny pojedynczy blok Konarskiego

17:22 - Kolejną zagrywkę Wlazłego Kameruńczycy przyjmują z dużą łatwością. Zagranie na skrzydło do Wounembainy, który zbija pewnie. Konarski po raz pierwszy obija ręce blokujących.

15:20 - Wlazły posłał zagrywkę daaaleko na aut, ale trafił rywala. Mamy szczęście

14:20 - to się dzieje naprawdę!!!

14:18 - Antiga prosi o czas. Kamerun czuje się bardzo pewnie, ale przy całej sympatii do rywala kibice już się niecierpliwią

13:16 - Na drugiej przerwie technicznej przegrywamy, trzema punktami. Mamy nadzieję, że Polacy nie myślą o tym piwie które Kameruńczycy mają dostać od swojego trenera za wygrany set z Polską

12:14 - Zagumny myli się na zagrywce

12:13 - Kamerun gra chyba mecz mistrzostw, Polacy jeszcze nie prowadzili w tym spotkaniu

8:10 - Mariusz Wlazły zagrywał bezpiecznie, Kameruńczycy odegrali agresywnie, ale "Igła" był na posterunku, akcję zakończył Możdżonek potężnym atakiem

7:10 - Michał Winiarski się zdenerwował, przymierzył  i wśród Kameruńczyków nie było odważnych do obrony jego zagrania

6:9 - Polacy muszą narzucić swój styl gry, bo Kamerun szaleje

5:8 - Kamerun prowadzi na pierwszej przerwie technicznej trzema punktami

3:5 - Polacy jacyś tacy spięci, ale zaraz powinno to się zmienić

2:4 - Na zagrywce myli się Wlazły. Kamerun prowadzi

1:3 - Kameruńczycy tańczą

0:1 - Pierwszy punkt zdobywają nasi rywale

20.25 - Zaczynają: Winiarski, Mika, Zagumny, Możdżonek, Ignaczak, Wlazły, Nowakowski

20.20 - Hala we Wrocławiu wypełniona po brzegi, hymny wybrzmiały, zaczynamy

20.15 - Krzysztof Ignaczak , nasz libero, który jest w składzie na mecz z Kamerunem, już od kilku dni szykował się do tego spotkania ....

/
screen/iglaszyte.pl

20.10 - Jak donosi Cezary Gurjew , komentator Polskiego Radia, który w Jedynce relacjonuje mecz Polska - Kamerun, Paweł Zatorski i Karol Kłos , którzy dzisiaj dostali od trenera Antigi wolne, są na trybunach i chłoną atmosferę ....

20.03 - We Wrocławiu trwa już rozgrzewka zawodników, kibice są już gotowi...

Młody
Młody polski kibic przed meczem grupy A mistrzostw świata siatkarzy z Kamerunem, 6 bm. we Wrocławiu fot. PAP/Maciej Kulczyński

20.00 - Na meczu Polska - Kamerun powinna być dzisiaj wyjątkowa atmosfera. Zagrają Polacy, a ich rywalami jest drużyna, która w wyjątkowy sposób reaguje na wydarzenia podczas meczów.

19.40 - W hali we Wrocławiu na razie spokojnie i nastrojowo...

/

19.30 - Mecz Polska - Kamerun rozpocznie się o godzinie 20.25. Już wiadomo, że Polacy nie zagrają w swoim "żelaznym składzie". Trener Antiga zdecydował się na zmiany. W meczowej "12" znaleźli się Krzysztof Ignaczak i Andrzej Wrona. "Do dzisiejszego meczu z Kamerunem trener desygnował mnie do pierwszej dwunastki. Kolega Wronka też polata. Do zobaczenia zatem na boisku - napisał na swojej stronie (iglaszyte.pl) Krzysztof Ignaczak.

19.00 - Sobotni przeciwnik podopiecznych Stephane Antigi na razie nie wygrał ani jednego meczu, a niemiecki trener Peter Nonnenbroich mówi otwarcie: - Jeśli wygramy choć jednego seta w starciu z Polakami, to stawiam moim zawodnikom piwo.

Dla podopiecznych Stephane'a Antigi wynik sobotniego meczu będzie bez znaczenia, bo i tak nie zabiorą ze sobą tych punktów do kolejnej fazy. Mimo wszystko nie zamierzają lekceważyć rywala. - Chcemy wygrywać wszystkie mecze za trzy punkty. To priorytet - podkreślił francuski szkoleniowiec biało-czerwonych.

Polskie Radio relacjonuje na żywo wszystkie mecze reprezentacji Polski w siatkarskich mistrzostwach świata. W sobotni wieczór, tuż po godzinie 20.00 na stanowisku komentatorskim w Hali Stulecia we Wrocławiu zasiądzie Cezary Gurjew.

Zapraszamy do słuchania i śledzenia relacji w portalu polskieradio.pl!