Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Niemcy wygrali z Finami zacięty bój

Aneta Hołówek 06.09.2014
Reprezentacja Niemiec cieszy się ze zwycięstwa z Finlandią
Reprezentacja Niemiec cieszy się ze zwycięstwa z Finlandią , foto: PAP/Andrzej Grygiel

Niemcy pokonały w Katowicach Finlandię 3:1 (25:20, 19:25, 26:24, 25:19) w drugim sobotnim meczu grupy B mistrzostw świata siatkarzy.

Finowie, zgodnie z turniejową "tradycją", mogli w sobotę liczyć na bardzo duże wsparcie z wypełnionych ich kibicami trybun.

W pierwszym secie nie pomógł im ani doping, ani puszczane w przerwach piosenki fińskiego zespołu Lordi. Niemcy prowadzili od początku do końca. Drugi Skandynawowie zaczęli rewelacyjnie, od prowadzenia 6:1. Potem też wychodziło im niemal wszystko, rywalom - prawie nic. Efekt był łatwy do przewidzenia.

Niemcy wygrali trzeciego seta po wyczerpującej walce punkt za punkt. W czwartym Finowie musieli ciągle "gonić wynik" i radzić sobie z bardzo silną zagrywką rywali. Gyorgy Grozer i jego ekipa okazali się lepsi.

We wcześniejszym spotkaniu Kuba pokonała Tunezję 3:2 (16:25, 25:20, 25:23, 20:25, 15:13).

Wieczorem o 20.25 Korea Południowa zagra z Brazylią.