Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: komplet zwycięstw Polaków, awans pięciu ostatnich ekip [9. DZIEŃ MISTRZOSTW]

Paweł Słójkowski 07.09.2014
Kibic reprezentacji Francji podczas meczu swojej drużyny
Kibic reprezentacji Francji podczas meczu swojej drużyny, foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 i z kompletem zwycięstw zakończyli 1. rundę mistrzostw świata. W niedzielę awans zagwarantowało sobie pięć ostatnich drużyn.

23.00 - Kończymy relację z dziewiątego dnia mistrzostw świata. Przypominamy, że Polska z kompletem zwycięstw awansowała do dalszej fazy turnieju.

22.50 - Tie-break dla Rosjan! Bułgaria prowadziła już 2:0 w setach, ale ostatecznie zeszła z parkietu pokonana. To był ostatni mecz fazy grupowej.

Awans do kolejnej fazy turnieju wywalczyły Polska, Serbia, Argentyna, Australia (grupa A), Brazylia, Niemcy, Finlandia, Kuba (grupa B), Rosja, Kanada, Bułgaria, Chiny (grupa C), Francja, Iran, USA i Włochy (grupa D).

22.40 - Brazylia pokonała Kubę, Serbia wygrała z Kamerunem, a USA z Włochami. W meczu Rosji z Bułgarią trwa tie-break.

22.10 - Cztery mecze, ale póki co żadnego zwycięzcy:

Brazylia - Kuba 2:1 (22:25, 25:23, 25:18)

Rosja - Bułgaria 1:2 (20:25, 23:25, 25:20)

Serbia - Kamerun 2:1 (25:21, 24:26, 29:27)

Włochy - USA

19.30 - "Cieszymy się z dzisiejszego spotkania. Cel, który założyliśmy został osiągnięty - z kompletem punktów awansowaliśmy do następnej rundy. Bardzo dobrze zagraliśmy w dwóch pierwszych setach. W ostatnim trwała walka punkt za punkt i cieszę się, że to my wygraliśmy decydującą partię. Mamy teraz chwilę przerwy na odpoczynek i czas, by skupić się na następnych rywalach" - powiedział po meczu z Argentyną Michał Winiarski (kapitan reprezentacji Polski).

18.25 - Kolejne mecze za nami:

Iran - Portoryko 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

Kanada - Chiny 3:0 (26:24, 27:25, 25:17)

Niemcy - Korea Płd. 3:0 (25:13, 25:16, 25:21)

Polska i Argentyna 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

18.20 - Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) w swoim ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej.

>>>MŚ siatkarzy: Polska - Argentyna. Pewna wygrana biało-czerwonych! [RELACJA]<<<

Biało-czerwoni wygrali grupę A z kompletem pięciu zwycięstw, wygrywając kolejno z Serbią, Australią, Wenezuelą, Kamerunem i Argentyną. Awans z grupy A wywalczyły także reprezentacje Argentyny, Serbii i Australii.

17.40 - Polacy świetnie radzą sobie z Argentyną i wygrywają już 2:0.

Polska i Argentyna 25:20

16.20 - Przed nami kolejne mecze: Iran zagra z Portoryko, Kanada z Chinami, Niemcy z Koreą Południową i Polska z Argentyną. Relacja z meczu biało-czerwonych >>> TUTAJ <<<

15.35 - Wygrana Australii z Wenezuelą, Francja pokonała Belgię, a Meksyk z Egiptem - niebywałe, ale wszystkie trzy mecze zakończyły się po tie-breakach.

15.15 - Kibice oglądają bardzo zacięte spotkania. We wszystkich meczach poza starciem Finlandii z Tunezją doszło do tie-breaków.

14.45 - Zakończył się pierwszy niedzielny mecz - Finlandia pokonała w Katowicach Tunezję 3:0 (25:18, 25:14, 25:20)..

Reprezentanci Tunezji w poprzednich meczach ponieśli cztery porażki i zdobyli tylko jeden punkt. Chcieli się w jak najlepszym stylu pożegnać z turniejem w Polsce. Nie było to łatwe zadanie, bo naprzeciwko mieli lepszy zespół, a na widowni Spodka siedzieli niemal wyłącznie kibice rywali.
Chociaż mecz zaczął się od prowadzenia drużyny tunezyjskiej, to niespodzianki nie było. Finowie dominowali na boisku i na trybunach. Najciekawszy był trzeci set, w którym często prowadzili zawodnicy z Afryki. Dopiero końcówka należała wyraźnie do drużyny trenera Tuomasa Sammelvuo.

14.10 - Wenezuela wyrównuje stan meczu z Australią na 1:1 w setach, taki sam scenariusz jest w meczach Francji z Belgią i Egiptu z Meksykiem. Wyłamuje się z tego jedynie Finlandia, która podwyższyła prowadzenie z Tunezją na 2:0.

13.45 - Po pierwszych setach sytuacja przedstawia się następująco:

Francja-Belgia 1:0 (25:14)
Australia-Wenezuela 1:0 (25:20)
Finlandia-Tunezja 1:0 (25:18)
Egipt-Meksyk 1:0 (25:16)

13.10 - Rozpoczęły się pierwsze cztery niedzielne spotkania. Australia gra z Wenezuelą w grupie A, Francja mierzy się z Belgią w grupie D, oprócz tego Tunezja walczy z Finlandią w grupie B, a Egipt z Meksykiem w grupie C.

Tak Francuzi odśpiewali "Marsyliankę" przed pierwszym gwizdkiem swojego spotkania:

12.45 - Mecz Rosji z Bułgarią, który rozpocznie się w niedzielę w Gdańsku o 20.25, zakończy rywalizację w grupie C siatkarskich mistrzostw świata. "To spotkanie jest bardzo ważne. Albo wygramy, albo upadniemy do końca" - powiedział trener Bułgarii Płamen Konstantinow.

10.50 - Francuzi przygotowują się do meczu z Belgami.

10.20 - Możemy odliczać czas do pierwszych dzisiejszych hitów:

09.20 - Pierwszy stracony set Polaków na mistrzostwach świata stał się faktem. Kamerun sprawił upragnioną niespodziankę, o której marzył, a jak tę wpadkę tłumaczą Polacy?

Według nich zdecydowała zmiana treningu i słabsza dyspozycja dnia.

Źródło: /Foto Olimpik/x-news

09.00 - Witamy w kolejnym dniu mistrzostw świata i zapraszamy na relację z mundialowej niedzieli. To drugi dzień z rzędu, kiedy kibice zobaczą aż 12 spotkań, które będą rozegrane jednego dnia.

W niedzielę Kraków i Gdańsk pożegnają się z mistrzostwami świata siatkarzy. Na zakończenie pierwszej fazy turnieju odbędą się tam ciekawe mecze m.in. Rosji z Bułgarią i Włoch z USA. Polacy we wrocławskiej Hali Stulecia zagrają o godz. 16.40 z Argentyną.

Obie ekipy są już pewne awansu do kolejnej rundy, ale wywalczone w niedzielę punkty zabiorą ze sobą do Łodzi. "Znamy się bardzo dobrze i zobaczymy, czy to zaleta, czy wada" - powiedział Piotr Nowakowski.

Trener Argentyny Julio Velasco stąpa twardo po ziemi i - jak sam zaznaczył - jest realistą. "Ciężko będzie pokonać Polaków przed własną publicznością, ale zrobimy wszystko, by im utrudnić zadanie" - zapowiedział. W sobotę biało-czerwoni stracili pierwszego seta w turnieju w wygranym 3:1 meczu z Kamerunem.

We Wrocławiu ważne będzie spotkanie Australii z Wenezuelą. Obie ekipy mają na koncie po jednym zwycięstwie i ten kto wygra w niedzielę będzie cieszyć się z awansu i przedłuży swój pobyt w Polsce przynajmniej o tydzień.

Polacy powinni też śledzić rozstrzygnięcia w grupie D, z którą skrzyżują się w Łodzi. Podczas gdy świetnie dysponowani Francuzi powinni poradzić sobie z Belgią i zapewnić sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie, to ciekawa może być rywalizacja Włochów z Amerykanami.