Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Iran. Biało-czerwoni bez awansu, ale z wygraną [15. DZIEŃ MISTRZOSTW]

Aneta Hołówek 13.09.2014
Kibice reprezentacji Polski podczas meczu grupy E mistrzostw świata siatkarzy z Iranem w Łodzi, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polacy wygrali w Łodzi z Iranem 3:2. Biało-czerwoni mogli dziś awansować do następnej fazy turnieju, ale oddali dwa sety rywalom. Zapraszamy do relacji z 15. dnia na mundialu.

19.18 - Po zaciętym pojedynku w grupie F Chiny ograły Finlandię 3:2 (22:25, 25:22, 25:23, 20:25, 16:14)

19.00 - Argentyna w bydgoskiej hali Łuczniczka pewnie pokonała Włochów 3:1 (17:25, 25:21 30:28 25:21). To fatalny mundial dla reprezentacji Italii

18.49 - W grupie F w meczu Finlandia - Chiny mamy tie-breaka po tym, jak ekipa ze Skandynawii wygrała partię 25:20

18.44 - Koniec meczu Francja - Serbia . Rodacy Stephane'a Antigi wygrali 3:1 (25:27, 25:23, 25:23, 25:20). Jesli Amerykanie wygrają wieczorem z Australią to siatkarze z Bałkanów stracą nawet matematyczne szanse na awans

18.28 - Brzylia jest pierwszą drużyną, która awansowała do trzeciej fazy mundialu. Stało się tak dzięki wygranej z Kanadą 3:0 (25:19, 25:23, 29:27)

18.25 - W meczu "o pietruszkę" Argentyna prowadzi z Włochami 2:1

18.20 - Chińczycy wychodzą na prowadzenie w meczu z Finlandią po wygranym secie 25:23

18.16 - Francuzi wygrywają trzeciego seta 25:23 i w całym meczu prowadzą 2:1 . Z polskiego punktu widzenia idealnie byłoby żeby kolejną partię wygrali Serbowie

17.41 - W innym meczu grupy E Argentyna doprowadza do wyrównania w setach 1:1 po zwycięstwie 25:21 z Włochami . W grupie F Brazylia blisko zwycięstwa po wygraniu drugiego seta z Kanadą 25:23, a w spotkaniu Finlandia - Chiny wyrównanie, po tym jak ekipa z Azji wygrała drugą partię 25:22

17.38 - Po drugim secie remis w meczu Serbia - Francja . "Trójkolorowi" w dość kontrowersyjnych okolicznościach wygrali 25:23. Teraz już na pewno Polakom wystarczy wygrana za trzy punkty z Iranem (3:0 lub 3:1 w setach), aby awansować do kolejnej fazy turnieju

17.11 - W meczach grupy F Brazylia pokonała Kanadę 25:19, a Finlandia wygrała z Chinami 25:22

17.10 - Zakończyły się pierwsze sety w trwających właśnie spotkaniach. W największym hicie Serbia pokonała Francję 27:25 w pierwszej partii. W drugim meczu grupy E Włosi rozbili Argentynę 25:17

16.59 - Marcin Wojtania, dziennikarz Orange Sport przed meczem Polska - Iran

Ekspert: Iran na mistrzostwach pokonywał już zespoły silniejsze od Polski

Orange sport/x-news

16.43 - Toczą się też dwa spotkania grupy F. W katowickim Spodku Brazylia gra z Kanadą , a we wrocławskiej Hali Stulecia Chiny mierzą się z Finlandią

16.42 - W innym meczu grupy E Argentyna gra z Włochami w bydgoskiej hali Łuczniczka

16.41 - Najciekawszy z naszej perspektywy jest pojedynek lidera "polskiej" grupy E - Francji z Serbią , który toczy się w łódzkiej Atlas Arenie

16.40 - Rozpoczęły się pierwsze sobotnie spotkania MŚ siatkarzy!

16.30 - Minuta ciszy przed meczem Argentyna - Włochy za zmarłego dziadka zawodnika reprezentacji Italii - Giulio Sabbiego

16.25 - Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi wideo przed meczem Polska - Iran

Z Iranem o awans do kolejnej fazy siatkarskich MŚ. "Zagrać jak z USA, nie jak z Włochami"

/Foto Olimpik/x-news

16.24 - W bydgoskiej hali Łuczinczka rozgrzewa się już ekipa Włoch , która zagra o 16.40 z Argentyną

16.19 - Mariusz Wlazły ma zapalenie spojówek. Poinformował o tym Wojciech Janas, trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski. Rzecznik kadry Mariusz Szyszko zapewnia jednak, że nasz atakujący zagra w wieczornym spotkaniu Polski z Iranem. Początek meczu o godz. 20.25

16.00 - Przed meczem Polska - Iran głos zabrali nasi siatkarze

"Będzie trzeba się ostro namęczyć"

Agencja TVN/x-news

15.30 - Francuzi już w drodze na hit dzisiejszego popołudnia z Serbią . Mecz o 16.40 w łódzkiej hali Atlas Arena