Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Argentyna. Pewna wygrana biało-czerwonych! [RELACJA]

Paweł Słójkowski 07.09.2014
Radość Polaków podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy z Argentyną we Wrocławiu, foto: PAP/Maciej Kulczyński

Polscy siatkarze odnieśli piąte zwycięstwo w mistrzostwach świata i z kompletem punktów wygrali grupę A. W niedzielę we wrocławskiej Hali Stulecia pokonali Argentynę 3:0 (25:20, 25:20, 25:23).

RELACJA Z MECZU POLSKA - ARGENTYNA

TRZECI SET - Polska - Argentyna 25:23

25:23 - KONIEC!

24:21 - Conte trafił w antenkę i mamy piłkę meczową!

21:18 - Winiarski po raz kolejny świetnie przymierzył z lewego skrzydła! Cztery punkty dzielą nas od zwycięstwa!

19:16 - Kapitalny fragment w wykonaniu biało-czerwonych. Na dobre przełamaliśmy Argentynę!

16:16 - Bardzo wyrównana partia...

14:14 - Gonzalez pudłuje z zagrywki i mamy wciąż remis.

12:12 - Kolejny raz Wlazły w roli głównej - tym razem punktuje z zagrywki.

11:12 - Bomba Wlazłego z prawego skrzydła nie do obrony.

9:11 - Winiarski w aut i przegrywamy 9:11.

9:8 - Trzymamy prowadzenie, ale popełniamy za dużo błędów. Przed chwilą długą wymianę zakończył Winiarski.

6:5 - Mika praktycznie nie oderwał nóg od podłoża, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu punktu.

4:4 - Polacy mylą się w rozegraniu i mamy remis.

2:1 - Wlazły perfekcyjnie zatrzymał blokiem Conte!

Polak
Polak Michał Winiarski (z lewej) i Jose Luis Gonzalez z Argentyny podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy we Wrocławiu. Fot.: PAP/Maciej Kulczyński

DRUGI SET - Polska - Argentyna 25:20

25:20 - Gonzalez nie trafia w boisko i tak jak w pierwszej partii wygrywamy 25:20!

23:19 - Winiarski raz, Winiarski dwa i coraz bliżej wygranej w drugim secie!

21:17 - Winiarski obok bloku Gonzaleza i kolejny punkt dla biało-czerwonych!

20:16 - Blok Polaków nie do przebicia. Biało-czerwoni coraz bliżej zwycięstwa w drugim secie.

18:15 - Pośpiech jest widoczny w grze Argentyńczyków, który znów zatracili skuteczność.

15:14 - Mika po ostrym skosie trafia w aut. Przewaga stopniała do jednego punktu.

13:10 - Kłos kończy z środka przepiękną akcję. Ręce same składają się do oklasków.

12:9 - As serwisowy! Polacy zwiększają przewagę!

8:7 - Mika kończy serię punktową Argentyny i to Polacy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

7:7 - Dekoncentracja w polskim zespole. Roztrwoniliśmy przewagę...

7:3 - Wlazły z drugiej linii! Bardzo dobrze gra dziś nasza reprezentacja.

5:1 - Niemiłosiernie punktujemy Argentynę. Przerwa techniczna.

4:1 - Wlazły huknął z prawej strony i mamy trzy punkty przewagi.

Radość
Radość Argentyńczyków podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy z Polską we Wrocławiu. Fot.: PAP/Maciej Kulczyński

PIERWSZY SET - Polska - Argentyna 25:20

25:21 - Wygrywamy pierwszego seta z Argentyną! Ostatni punkt autorstwa Winiarskiego.

23:18 - Blok argentyński rozprowadzony po siatce. Całą akcję Polaków kończy skutecznie Winiarski.

22:17 - Najpierw oglądaliśmy sprytne minięcie Conte, a chwilę później fantastycznie z środka uderzył Kłos i utrzymujemy przewagę pięciu punktów.

20:15 - Mika najsprytniejszy na siatce i mamy kolejny punkt.

19:14 - Bezpieczna przewaga Polaków. Na zagrywce Winiarski.

18:12 - Argentyńczycy nie mogą sobie poradzić z piekielnie mocną zagrywką Wlazłego.

16:12 - Znakomita zagrywka Wlazłego!

14:12 - Najpierw w dramatycznych okolicznościach punkt zdobył Wlazły, ale chwilę później mocnym atakiem odpowiedział Conte.

12:10 - Skuteczne ataki Miki i Nowakowskiego pozwoliły nam wyjść na dwupunktowe prowadzenie.

8:7 - Prowadzimy jednym punktem na pierwszej przerwie technicznej.

7:7 - Cios za cios. Po raz kolejny z środka punktuje Kłos.

6:6 - Kłos mocno z środka, po bloku. Jest 6:6.

3:5 - Goście znów wychodzą na prowadzenie. Póki co nie radzimy sobie w grze blokiem.

3:3 - Świetny pojedynczy blok Winiarskiego i mamy remis.

1:3 - Dobre dwie zagrywki Argentyńczyków i Polacy muszą odrabiać straty.

16.40 - GRAMY!

16.35 - Przed nami hymny.

16.30 - Pierwsza "szósta" reprezentacji Polski: Karol Kłos, Mateusz Mika, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Piotr Nowakowski, Paweł Zagumny, Paweł Zatorski (libero).

16.25 - Zapraszamy na relację z ostatniego meczu polskich siatkarzy w grupie A. Konfrontacja z zespołem z Ameryki Południowej jest bardzo ważna, ponieważ jej wynik będzie liczony w kolejnej fazie.

Mecz we wrocławskiej Hali Stulecia komentuje Cezary Gurjew z radiowej Jedynki. Zapraszamy do słuchania relacji z walki polskich siatkarzy już od godziny 16.30.