Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Rosjanie nie dali szans Irańczykom w meczu o 5. miejsce

Paweł Słójkowski 20.09.2014
Rosjanie podczas meczu z Iranem o 5. miejsce mistrzostw świata
Rosjanie podczas meczu z Iranem o 5. miejsce mistrzostw świata, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

W pojedynku o piąte miejsce mistrzostw świata siatkarzy Rosja pokonała w Łodzi Iran 3:0 (25:19, 25:21, 25:18). W sobotnich półfinałach w Katowicach Francja zagra z Brazylią, a Polska z Niemcami.

Irańczycy w meczu o piąte miejsce wyrównaną walkę toczyli tylko w drugim secie. Tak było do stanu 20:20. Później dwa punkty z rzędu zdobyli Rosjanie i w końcówce nie mieli już problemów z wygraniem seta. Dwa pozostałe od początku do końca toczyły się pod ich dyktando.

Mecz Rosja Iran był ostatnim rozegranym w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie odbyło się w sumie 12 spotkań mistrzostw świata (w tym sześć z udziałem reprezentacji Polski). Pozostałe pojedynki turnieju odbędą się w katowickim Spodku.

Na sobotę zaplanowano mecze półfinałowe, w których Francja zmierzy się z Brazylią (początek o g. 16.40) i Polska z Niemcami (20.25).