Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Kuba bezradna w starciu z Niemcami

Martin Ruszkiewicz 03.09.2014
Radość reprezentantów Niemiec po wygraniu seta w meczu z Kubą w grupie B mistrzostw świata siatkarzy w Katowicach, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Niemcy pokonali w Katowicach Kubę 3:0 (25:16, 25:21, 25:19) w pierwszym środowym meczu grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy.

Niemcy zaczęli turniej od porażki z broniącą tytułu Brazylią 0:3. W środę rywalizowali z kolei z wicemistrzem świata sprzed czterech lat.

Kibice niemieccy podczas wtorkowego treningu przekazali zawodnikom wielki plakat z napisem: "Wierzymy w was", a w środę z bębnem, szlikami, flagami i "klaskaczami" stawili się w Spodku już godzinę przed meczem, by dopingować swój zespół także podczas rozgrzewki.

Ich ulubieńcy od początku meczu sprawiali wrażenie, jakby jak najszybciej chcieli go skończyć. Podopieczni trenera Vitala Heynena, dowodzeni w ataku przez Gyorgy Grozera, dominowali na boisku cały czas.

Przed drugim setem trener rywali Rodolfo Sanchez zdjął bluzę. Nie zmieniło to jednak losów spotkania. Jego zawodnicy nie mieli w tym pojedynku zbyt wiele do powiedzenia.

Odmłodzona ekipa kubańska w swoim pierwszym pojedynku przegrała z Finlandią 2:3, mimo prowadzenia 2:0.

W drugim środowym meczu tej grupy Finlandia zmierzy się z Koreą Płd., a wieczorem Tunezja zagra z Brazylią.