Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: pierwsza porażka Polaków [12. DZIEŃ MISTRZOSTW]

Aneta Hołówek 10.09.2014
Widok na Kraków Arenę z 15 tysiącami kibiców na trybunach podczas meczu Włochy-USA w grupie D mistrzostw świata siatkarzy w Krakowie, foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Po dwóch dniach przerwy na siatkarskich mistrzostwach świata zawodnicy wrócili do gry. Nie był to jednak najlepszy dzień Polaków., którzy doznali pierwszej klęski na turnieju.

23.05 - Kończymy środową relację na żywo i dziękujemy za uwagę. Nastroje nie są najlepsze, a pierwszy poważny test biało-czerwonych nie został zaliczony. W czwartek Polacy zmierzą się z Włochami i miejmy nadzieję, że zdołają powetować kibicom porażkę z USA.

23.00 - Niestety, przegrywamy z Amerykanami 1:3 po niezłych dwóch ostatnich setach. Niestety, początek spotkania wyglądał w wykonaniu Polaków słabo.

Biało-czerwoni nie potrafili wykorzystać swoich atutów i nie poradzili sobie z Matthew Andersonem, który był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

>>>MŚ siatkarzy: "polish dream" przerwany. Amerykanie z trzema punktami [RELACJA]<<<

W pozostałym meczu "polskiej" grupy Iran pewnie wygrał z Australią 3:1. W drugiej grupie Kanada wygrała po tie-breaku z Kubą.

22.35 - Reprezentacja Iranu pokonała w Bydgoszczy Australię 3:1 (25:23, 25:21, 21:25, 25:17)

22.20 - Polacy wracają do gry! 2:1 w setach dla USA, ale po dreszczowcu w końcówce trzeciego seta udało się wygrać.

>>>MŚ siatkarzy: Polska - USA. Prawdziwy test czas zacząć [NA ŻYWO]<<<

22.00 - Niemcy pokonały w Katowicach Chiny 3:0 (25:19, 25:22, 25:17).

Chińczycy przystąpili do drugiej rundy turnieju z zerowym kontem punktowym, Niemcy rozpoczęli środowym pojedynkiem walkę o trzecie miejsce w grupie, premiowane awansem do kolejnej fazy. W pierwszej przegrali w Katowicach tylko z broniącą mistrzostwa Brazylią.

21.40 - I drugi set dla Amerykanów, Polacy nie grają dobrze w tym meczu i będzie bardzo trudno o korzystny rezultat.

W innnych meczach Iran wygrywa z Australią 2:0, Niemcy prowadzą z Chinami w takim samym stosunku, a Kuba remisuje z Kanadą 1:1.

21.05 - Polacy przegrali pierwszego seta w meczu z Amerykanami 27:29. W pozostałych meczach Iran wygrywa z Australią, Kuba prowadzi z Kanadą, a Niemcy zwyciężyli w pierwszym secie meczu z Chinami.

20.00 - Nawet sami Włosi nie wierzą, że uda im się wygrać czwartkowy mecz z biało-czerwonymi w 2. fazie mistrzostw świata w Polsce.

"To już tylko kwestia godności" - podkreślił trener Mauro Berruto. Jeśli Italia przegra, już na pewno nie awansuje do kolejnej rundy.

"Nie wiem, co się dzieje z moją drużyną. Przygotowywaliśmy się bardzo ciężko, wszystko wyglądało dobrze, ale nie potrafimy tego przenieść na boisko. Nic nam nie wychodzi" - powiedział szkoleniowiec.

19.30 - Zapraszamy na relację z meczu Polaków z USA. Początek o godzinie 20 25.

18.58 -Zakończył się mecz Argentyna - Francja. Rodacy Stephane'a Antigi wygrali 3:1 (21:25, 25:17, 29:27, 25:18).

18.30 - Zapraszamy do posłuchania siatkarskiego studia Jedynki, w którym eksperci dyskutowali o szansach Polaków w meczu z Amerykanami oraz o szkoleniu młodzieży w Ameryce.

Argentyna - Francja 1:0 (25:21)

16.54 - O spotkaniu Rosji z Finlandią nie bardzo jest co pisać. Wynik 16:5 na drugiej technicznej mówi wszystko

16.48 - W meczu Brazylia - Bułgaria jest 8:3, a zaczęło się od 5:0...

16.47 - Ależ forma Rosjan! Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą z Finlandią 8:1...

16.42 - Rozpoczęły się pierwsze mecze drugiej fazy mundialu!

16.02 - O 16.30 rozpocznie się też bardzo ciekawy mecz: Serbia - Włochy. Siatkarze z Bałkanów już na rozgrzewce

15.34 - Do rozpoczęcia pierwszych meczów drugiej fazy mundialu została godzina. I już od razu będziemy mieli hit: Brazylia - Bułgaria

14.50 - Dzisiejsi rywale Polaków, Amerykanie powtarzają, że ich drużyna jest jeszcze w trakcie budowy, a priorytetową imprezą będą dla niej igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, ale Piotr Gacek, libero reprezentacji Polski, uważa, że nie powinniśmy tych słów traktować poważnie. - Nie wierzyłbym Amerykanom, że mistrzostwa świata nie są dla nich ważne. Profesjonalni sportowcy chcą wygrywać na wszystkich frontach, a pierwsza runda, w której drużyna USA walczyła jak lew o każdą piłkę, pokazała, że na mundialu Amerykanie również będą groźni.

Gacek: nie wierzyłbym Amerykanom, że MŚ nie są dla nich ważne Foto Olimpik/x-news

14.45 - Cały świat jest pod wrażeniem "polskich mistrzostw". Na trybunach tłumy, organizacyjnie wszystko gra. Dlaczego w Polsce siatkówka jest tak popularna zastanawiają się dziennikarze światowych mediów?

- Polacy czują głód sukcesów. Poza siatkówką i skokami narciarskimi, nie ma u nas sportów, które mogłyby je zapewnić - twierdzi Mateusz Mika , atakujący polskiej reprezentacji.

13.50 - Amerykanie zaklinają formę. Liczą, że nadejdzie ona dzisiaj, na mecz z Polską.

Mateusz
Mateusz Mika w akcji podczas meczu z Australią PAP/Maciej Kulczyński

11.50 - W wolne dni zawodnicy, oprócz codziennych obowiązków, mieli także chwilę dla siebie. Skorzystał z tego m.in. Wlazły. Atakujący bełchatowskiej Skry postanowił odwiedzić na kortach tenisowych Jerzego Janowicza. "Poszedłem zobaczyć jak się zagrywa z prędkością 230 km/h. Robi wrażenie, tym bardziej, że piłka minęła mnie dosłownie kilka centymetrów" - napisał siatkarz na jednym z portali społecznościowych.

Jerzy Janowicz pękał z dumy, że odwiedził go taki mistrz.

/

10.50 - Cezary Gurjew przed meczem z USA rozmawiał z Maciejem Jaroszem , byłym siatkarzem, wicemistrzem Europy. - Jak siedziałem na Stadionie Narodowym to żałowałem, że nie mam aktualnych badań i krótkich gaci - mówi były siatkarz i dodaje, że cieszy się, że może oglądać w Polsce taką imprezę, i że w tej imprezie brawurowo gra reprezentacja Polski. - Stefan stworzył drużynę - stwierdza Jarosz.

10.40 - Planujecie w najbliższych dniach wesele? Jeżeli tak to podpowiadamy jak na takiej imprezie być na czasie....

/

10.20 - 10 września mija dokładnie 65 lat od debiutu męskiej siatkarskiej reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. - Teraz siatkówka jest bardzo widowiskowa, przecież widzowie - 12 czy 15 tysięcy - nie chodzą na trybuny tylko dlatego, że zawodnicy są przystojni. Coś w tym jest! Wszyscy, którzy tu przyjeżdżają mówią, że chcą grać w Polsce i mówią, że nigdzie nie ma takiej organizacji i takiej widowni - mówi Władysław Pałaszewski, były siatkarz.

09.45 - Do radiowej Jedynki zapraszamy także o 16.15 każdego dnia kiedy będą grali Polacy - środa, czwartek, sobota i niedziela siatkarskie studio Jedynki!

08.55 - Przypominamy, że relacji na żywo ze wszystkich meczów reprezentacji Polski można słuchać w radiowej Jedynce.

08.35 - Amerykanie już od rana na nogach. Rozruch był wcześnie, do wieczora muszą być gotowi na spotkanie z Polską. Jak mówią kluczem do sukcesu będzie odbiór zagrywki. Wierzymy, że biało-czerwoni zrobią wszystko, aby rywalom - tegorocznym triumfatorom Ligi Światowej - pokrzyżować plany.

/

08.20 - Tomasz Gorazdowski z radiowej Trójki podkreśla, że w drugiej fazie turnieju trzeba zapomnieć o określeniu "łatwiejszy przeciwnik", a Paweł Zatorski dodaje: - Trzeba pamiętać, że teraz będziemy grali już tylko z zespołami z czołówki światowej.

08.00 - Druga faza mistrzostw świata rozgrywana będzie w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu.

07.45 - Ufff, można odetchnąć. Po dwóch dniach przerwy siatkarze wracają do gry. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. O oto siatkarski rozkład jazdy na środę.