Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Włochy. Wlazły zameldował wykonanie zadania [RELACJA]

Marcin Nowak 12.09.2014
Radość Polaków - Mariusza Wlazłego (L), Michała Winiarskiego (C) i Karola Kłosa (P) po wygranym 3-1 meczu z Włochami w grupie E mistrzostw świata siatkarzy w Łodzi, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Choć do gry Polaków z Włochami można mieć zastrzeżenia to najważniejszy cel został osiągnięty. Biało-czerwoni wygrali 3:1 i możemy dopisać na ich konto trzy punkty.

POLSKA - WŁOCHY 3:1 [19:25, 25:18, 25:20, 26:24]

26:24 - KONIEC!!! MAMY 3 PUNKTY!

24:24 - Włosi wiedzieli na pewno i nie chcieli do tego dopuścić

24:22 - Chyba wszyscy wiedzą co to oznacza

23:21 - To jak? Włączamy "wsteczne odlicznie"?

20:18 - A teraz w końcu dołożył punktową zagrywkę!

19:18 - Wlazły na prawym ataku. Dziwnym trafem żaden Włoch nie chciał odebrać

15:16 - Ciągle musimy gonić

14:14 - Wlazły najwidoczniej bawić się nie chce. Jeden atak "siła x ramię", a drugi pod górę po rękach w aut

12:14 - Albo się tak tylko z nami bawią

11:11 - Włosi dbają o polskie serca. Upatrzyli sobie grę po autach

8:11 - Chyba jednak nie...

6:8 - A nie dałoby się tak oszczędzić kibicom nerwów?

0:1 - Zaczynamy czwartego seta. Ostatniego?

25:20 - Nie dość, że Jiri Kovar jest fatalny w przyjęciu to jeszcze wyrzucił zagrywkę w aut i dał nam wygrać seta

24:19 - Ostatni, ostatni, ostatni

22:19 - Jeszcze trochę panowie, jeszcze trochę...

19:18 - Wlazły trafił w głowę blokującego Włocha. Nie chcielibyśmy być na jego miejscu

16:15 - Na technicznej

Oby jak najwięcej takich obrazków

Takich
Takich obrazków chcemy oglądać jak najwięcej fot. PAP/Grzegorz Michałowski

11:11 - Włosi zaczynają popełniać kuriozialne błędy

7:8 - Gdyby jeszcze "Szampon" wstrzelił się zagrywką...

5:5 - Wlazły to na ten moment nasz jedyny pewniak

1:0 - Zaczęliśmy od potężnego ataku Wlazłego. Jeśli Mariusz tak będzie grał to będzie dobrze

Kibice też jakby się ożywili

25:18 - Koniec seta, już mamy lepsze humory

24:17 - Wygląda na to, że wracamy do dobrej gry, a na pewno wraca do niej Wlazły. Najpierw plas, a później bomba na prawym ataku. Piłka setowa!

22:17 - Możdżonek wszedł za Nowakowskiego i od razu zaczął od pojedynczego bloku na środku

21:17 - Blisko, coraz bliżej. Zaczęliśmy straszyć rywali blokiem. Berutto zaprasza do siebie swoich siatkarzy

18:15 - Lanza huknął z zagrywki, ale takiego autu ten mundial chyba jeszcze nie widział

16:13 - Mamy przewagę punktową na drugiej przerwie technicznej. Ale nie owijajmy w bawełnę - zęby bolą

8:7 - Na pierwszej przerwie. Ale było już 7:4...

3:3 - Strasznie się męczymy. Pierwszy set to był nasz najgorszy set na mundialu i wydaje się, że gorzej już być nie może

Jak to mawiał Jurek Kiler w kultowej komedii: "Też chciałbym to wiedzieć Stefan"

19:25 - W fatalnym stylu przegrywamy pierwszego seta. Większość naszych punktów podarowali nam Włosi

15:22 - I niestety to nie jesteśmy my

12:19 - No dobra, zaryzykujemy - jest już po secie

10:16 - Przegrywamy na drugiej technicznej. Napisalibyśmy, że jest już po secie, ale wczoraj z USA było już 14:20 i na koniec graliśmy na przewagi

7:12 - Nie było jeszcze drugiej przerwy technicznej, a Antiga już dwa razy poprosił o czas

5:9 - Nasza gra na razie sporo mówi o naszych rywalach z pierwszej fazy...

5:8 - Na pierwszej przerwie technicznej

3:6 - Męczymy zagrywką Kovara, ale ogólnie zaczęliśmy jacyś spięci. Włosi szybko odskakują

20.28 - No przecież właśnie zdobył dwa punkty

20.25 - Zaczęli!

20.23 - Polacy, grajcie na Kovara - on jest cienki

20.22 - A tak to wygląda

20.21 - "Fratelli d'Italia" z głośników, a to znak, że grają hymny

20.17 - "Nie wiem, co się dzieje z moją drużyną. Przygotowywaliśmy się bardzo ciężko, wszystko wyglądało dobrze, ale nie potrafimy tego przenieść na boisko. Nic nam nie wychodzi" - powiedział przed meczem Berutto. W tej drużynie nikt nic nie wie.

20.14 - Vettori zstępuje kontuzjowanego Zaytseva, który wrócił do Rzymu, ale to nie ta sama klasa. Rozgrywający Dragan Travica kłóci się z trenerem Berutto, a Jiri Kovar sprawia wrażenie jakby dopiero uczył się gry na przyjęciu. Kiedy jak nie teraz, z kim jak nie z nimi?

20.12 - Włosi pewnie już chcieliby wracać do domu, ale fair play nakazuje wyjść na boisko. Są bez formy, kompletnie rozbici wewnętrznie, nie ma atmosfery. Nawet Luca Vettori przyznaje, że stracili serce do gry.

20.08 - Kto przed mundialem spodziewał się, że Włosi będą najłatwiejszym rywalem w drugiej fazie, ręka do góry! Lasu rąk nie widać...

20.06 - Włosi zaczną w składzie: Vettori, Buti, Kovar, Parodi, Birarelli, Travica, Rossini (libero).

20.03 - Znamy już skład Polaków. Zaczniemy tak samo jak z USA, czyli z Mateuszem Miką na przyjęciu. Wyjściowa "szóstka": Wlazły, Kłos, Mika, Zagumny, Nowakowski, Winiarski, Zatorski (libero).

20.00 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Włochy!