DEBATA GŁÓWNA. Polska – Rosja – Świat – prof. Adam Daniel Rotfeld (współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy do spraw Trudnych), prof. Artes Liberale (UW) i akademik prof. Aleksander Dynkin (dyrektor Instytutu Gospodarki Świtowej i Stosunków Międzynarodowych Rosyjskiej Akademii Nauki), 22 IX godz. 18
Uczestnicy panelu przedstawią z polskiego i rosyjskiego punktu widzenia główne tendencje w rozwoju świata, fundamentalne zmiany w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym możliwości kształtowania się Euroatlantyckiej Wspólnoty Bezpieczeństwa. Obaj dyskutanci wchodzili w skład powołanej pod auspicjami Fundacji Carnegiego w Waszyngtonie międzynarodowej komisji, która przygotowała raport dotyczący tej problematyki. W tym kontekście Aleksander Dynkin zaprezentuje wyniki projektu badawczego „Świat i Rosja 2030”. W czasie debaty poruszone będą również sprawy relacji między Polską a Rosją z uwzględnieniem nowych wyzwań i zagrożeń.
Udział wzięli: prof. Adam Daniel Rotfeld (współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy do spraw Trudnych), prof. Artes Liberale (UW) i akademik prof. Aleksander Dynkin (dyrektor Instytutu Gospodarki Świtowej i Stosunków Międzynarodowych Rosyjskiej Akademii Nauki).
Uczestnicy panelu przedstawiają z polskiego i rosyjskiego punktu widzenia główne tendencje w rozwoju świata, fundamentalne zmiany w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym możliwości kształtowania się Euroatlantyckiej Wspólnoty Bezpieczeństwa.
Obaj dyskutanci wchodzili w skład powołanej pod auspicjami Fundacji Carnegiego w Waszyngtonie międzynarodowej komisji, która przygotowała raport dotyczący tej problematyki. W tym kontekście Aleksander Dynkin zaprezentował wyniki projektu badawczego „Świat i Rosja 2030”. W czasie debaty poruszone były również sprawy relacji między Polską a Rosją z uwzględnieniem nowych wyzwań i zagrożeń.
(ew/Fetiwal Nauki)