Kultura

Pszoniak i Fronczewski we Współczesnym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 11:00
Na scenie warszawskiego Teatru najlepsi w swym fachu. Ich bohaterowie to również aktorzy... Kto jeszcze nie widział, ten znów ma szansę zobaczyć!

Wojciech Pszoniak wciela się w rolę Brèmonta, a Piotr Fronczewski gra Verdiera. To dwie zupełnie różne postaci, silne osobowości, wspaniali aktorzy, jednak ich sława już przeminęła. Brèmont i Verdier pragną wrócić na scenę, znów zachwycać publiczność, więc przygotowują spektakl słowno-muzyczny napisany przez jednego z nich. Obaj są wyjątkowi, obaj są indywidualnościami, w związku z czym zabawnych konfliktów w tym przedstawieniu nie brakuje. Skrajnie różne charaktery bohaterów oraz ich różny rodowód sceniczny nie pozwalają na gładką współpracę.

Autor sztuki "Skarpetki, opus 124", Daniel Colas mówi o swojej sztuce i jej bohaterach: "Kimże w gruncie rzeczy są ci dwaj klauni, tak zupełnie od siebie różni?...  Są ludźmi po prostu. Pełnymi sprzeczności, ze swoimi słabościami i okrucieństwem... a także czułością... Są to być może dwie twarze tej samej postaci. Diametralnie odmienne, a jednocześnie całkowicie identyczne... Ludzie i tyle.... Po prostu ludzie... zadufani w sobie, niepoważni... Co tu dużo mówić: klauni... Po prostu klauni...

"Skarpetki, opus 124" w reżyserii Macieja Englerta zostały uznane przez publiczność za najlepszy spektakl podczas Polkowickich Dni Teatru.

KONKURS odwołany

Szanowni Państwo z przyczyn niezależnych od nas, a także od Teatru Współczesnego, jesteśmy zmuszeni odwołać nasz konkurs. Choroba aktora spowodowała konieczność odwołania spektakli "Skarpetki, Opus 124" w najbliższych dniach.

Jeśli ktoś kupił bilet na ten spektakl proszony jest o zgłoszenie się do teatru i odbiór pieniędzy za bilety.

A na naszej stronie wkrótce znajdą Państwo kolejne konkursy na bilety do Teatru Współczesnego.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

60 lat Teatru Współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 13:37
Teatr Współczesny działa nieprzerwanie od 5 listopada 1949 roku, kiedy na scenie przy Mokotowskiej 13 odbyła się pierwsza premiera - "Niemców" Leona Kruczkowskiego. Reżyserował Erwin Axer, który kierował sceną przez następne 32 lata. Od 1981 roku dyrektotem jest Maciej Englert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Jubileusz Współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2009 02:26
8 października 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieszczęśliwe życie Wiery Gran

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 11:54
Spektakl "Gran opereta" jest opowieścią o śpiewaczce, której świat nie pozwolił wykonywać swojego zawodu - wyjaśnia reżyser Marcin Przybylski.
rozwiń zwiń