Kultura

1 września - (nie)przerwana lekcja

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2009 11:17
Paweł Passini 1 września rozpoczął teatralne "Jawne komplety..."

 

Paweł Passini opowiada o ulicznej akcji teatralnej "Jawne komplety. (nie)przerwana lekcja". Projekt przygotowany został dla Domu Spotkań z Historią, odbędzie się 1 września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Organizatorzy rozstawili o świcie 70 drewnianych szkolnych ławek inspirowanych instalacją Tadeusza Kantora "Ławka". Już od południa w wielu klasach równocześnie, pod gołym niebem, do zmierzchu będą prowadzone lekcje.

(Radio Euro, Stacja Kultura)

Zobacz więcej na temat: TEATR Warszawa Tadeusz Kantor
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Kurs ojcostwa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 09:34
Wydaje mu się, że ma znakomite poczucie humoru, wspaniałe podejście do kobiet, umie wyjść zwycięsko niemal z każdej opresji, jednym słowem doskonale łączy w sobie wszystkie przypisane do niego role. Z drugiej zaś strony przeżywa wewnętrzne rozterki i nie wie do końca jak odnaleźć się w codzienności. Tak w skrócie przedstawia się obraz „Ojca polskiego” w reżyserii i wykonaniu Rafała Rutkowskiego. W Teatrze Polonia trwają ostatnie próby przed sobotnią premierą. Zapraszamy do obejrzenia materiału w
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tańczące improwizacje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 14:01
Dziś w Warszawie rozpoczyna się 3. Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC! Jest on w całości poświęcony tańcu współczesnemu – jego improwizacji jak i improwizacji w tańcu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na styku jawy i snu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 00:02
"Księżniczka na opak wywrócona" to nowa propozycja Teatru Narodowego w Warszawie. Spektakl reżyseruje Jan Englert, który do współpracy zaprosił m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Piotra Adamczyka, Ewę Konstancję Bułhak, Grzegorza Małeckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezwzględny manipulator

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 10:13
„Judaszek” to nowa propozycja Teatru Ateneum. Spektakl jest adaptacją powieści „Państwo Gołowlewowie” Michaiła Sałtykowa-Szczedrina, którego mistrzem nazywał sam Fiodor Dostojewski. O spektaklu ze swoimi gośćmi: Izabellą Cywińską- dyrektor artystyczną Teatru Ateneum, Andrzejem Bubieniem- reżyserem spektaklu, Przemysławem Bluszczem- odtwórcą roli Porfirego, Piotrem Salaberem- twórcą muzyki i Jurijem Wasilkowem odpowiedzialnym za ruch sceniczny w "Rozdrożach kultury" rozmawiał Andrzej Matul.
rozwiń zwiń