Pekin 2015

Pekin 2015: Miguel Angel Lopez wychodził sobie złoto

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 11:10
Hiszpan Miguel Angel Lopez został w Pekinie mistrzem świata w chodzie na 20 km. 27-letni lekkoatleta pokonał ten dystans w 1:19.14 i o 15 sekund wyprzedził Chińczyka Zhen Wanga oraz o 43 s Benjamina Thorne’a. Kanadyjczyk ustanowił rekord kraju. Polacy nie startowali.
Miguel Angel Lopez
Miguel Angel LopezFoto: EPA/SRDJAN SUKI

Lopez był w gronie faworytów. Jest mistrzem Europy z Zurychu 2014, bardzo dobrze radzi sobie z presją i umie przygotować się do najważniejszych imprez. Mimo wszystko walka z Chińczykiem trwała do samego końca. To największy sukces Lopeza w karierze. Dwa lata temu w Moskwie wywalczył brąz. Jest także młodzieżowym mistrzem Europy z Kowna (2009).

Zebrani na Stadionie Narodowym kibice trzymali jednak kciuki za Wanga, brązowego medalistę londyńskich igrzysk. Gdy na ostatnie 100 metrów wszedł na bieżnię, przywitał go głośny aplauz.

Trzecia lokata Thorne’a jest sporą niespodzianką. Kanadyjczyk nie był wymieniany w gronie faworytów, jest też mało znany na lekkoatletycznej scenie. Potrafił jednak świetnie poradzić sobie z upałem (24-28 stopni).