15.30 - Dziękujemy za śledzenie naszej dzisiejszej relacji. Jutro emocje sięgną zenitu, bo w finale - początek godzina 13.00 - wystąpi Anita Włodarczyk.
15.29 - W finale biegu na 400 m mieliśmy małą sensację. Wygrywa zawodnik z RPA Wayde van Niekerk.
15.20 - Panie podzieliły się medalami w skoku o tyczce.
15.05 - Kenijka Jepkemoi wygrywa bieg na 3 000 m.
Wyniki:
15.00 - Panie rozpoczęły bieg finałowy na 3 000 metrów z przeszkodami.
14.50 - Usain Bolt z czasem 19,95 sek zameldował się w finale 200 m. A więc wynik gorszy od Gatlina, który uzyskał czas 19,87 sek.
14.40 - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek wrócili do kraju z mistrzostw świata w Pekinie. Polscy tyczkarze wywalczyli w Chinach brązowe medale. Na lotnisku w Warszawie naszych lekkoatletów powitali dziennikarze i rodzina. Zawodnicy zapewniali, że po Pekinie nie poruszali się taksówkami nawiązując do informacji o złotym medaliście mistrzostw w Pekinie Pawle Fajdku. Fajdek, złoty medal i taksówka. Polski mistrz wyjaśnia zamieszanie
Żródło/Agencja TVN/x-news
14.39 - Justin Gatlin z czasem 19,87 sek pewnie wygrywa swój bieg półfinałowy na 200 m i melduje się w finale.
14.35 - Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) poinformowało, że w organizmach dwóch kenijskich biegaczek startujących w mistrzostwach świata w Pekinie, wykryto zabronione środki. W poniedziałek 29-letnia Joyce Zakary była druga w swej serii eliminacyjnej na 400 m. Wynikiem 50,71 poprawiła rekord kraju. W półfinale jednak już nie wystąpiła.
Natomiast 21-letnia Koki Manunga rywalizowała na dystansie 400 m przez płotki, ale odpadła w kwalifikacjach, zajmując w swej serii szóste miejsce.
Badania obu zawodniczek przeprowadzono w hotelu 20 i 21 sierpnia, jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw.
14.27 - Przed nami biegi półfinałowe na 200 metrów panów. W biegu numer dwa Justin Gatlin, w trzecim Usain Bolt.
14.20 - Kenijczyk Julius Yego mistrzem świata w rzucie oszczepem. Wynik 92,72 to trzeci w historii, najlepszy rezultat w tej konkurencji. Rekord świata od 1996 roku należy do Czecha Jana Żeleznego 98.48.
Wyniki:
14.10 - Czeszka Zuzana Hejnova, jako pierwsza w historii obroniła tytuł mistrzyni świata na 400 m ppł.
Wyniki:
14.05 - Przed nami finał biegu na 400 m przez płotki pań.
14.00 - Tymczasem taki błąd popełniła Veronica Campbell Brown - zaczęła na torze czwartym skończyła na piątym.
13.58 - Ania Kiełbasińska czwarta w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m, najszybszym ze wszystkich. Polka ma najlepszy czas 22,95 sek, ze wszystkich zawodniczek które dotarły do mety na czwartym miejscu, więc awansuje do półfinału.
Ania Kiełbasińska PAP/Adam Warżawa
13.48 - Julius Yego z Kenii posłał oszczep na odległość 92,72 m i prowadzi w konkursie. Kenijczyk jako jedyny na razie przekroczył granicę 90. metrów i wiele wskazuje, że może to być dzisiaj najlepszy wynik. 26-letni Yego na poprzednich mistrzostwach w Moskwie był czwarty.
13.20 - Trwają biegi eliminacyjne 200 m pań. W półfinałach pobiegną po trzy najlepsze z siedmiu biegów eliminacyjnych i trzy z czasami. W biegu numer siedem zobaczymy Annę Kiełbasińską.
13.05 - Na stadionie zaprezentowali się zawodnicy, którzy wystartują w finale konkursu rzutu oszczepem.
12.55 - W Pekinie zaczyna się sesja wieczorna. Adam Kszczot dopiero dzisiaj, podczas oficjalnej dekoracji w "Ptasim Gnieździe" odebrał srebrny medal za bieg na 800m.
12.10 - Mistrzostwa świata w Pekinie odbywają się w cieniu niedawno ujawnionej afery dopingowej. W stolicy Chin dużo się o tym mówi, ale na razie nie słychać o działaniach IAAF. Polscy lekkoatleci są jednomyślni i radykalni - ci, co biorą to oszuści i powinni iść do więzienia.
Sofia Ennaoui i Joanna Jóźwik/ fot. Rafał Bała
Lekkoatletyka to "królowa sportu", ale ostatnio przeżywa trudne momenty. Fakty, jakie ujawniła niemiecka stacja ARD, były szokujące. Z materiałów wynika, że na dopingu jest lub było wielu medalistów mistrzostw świata i ostatnich igrzysk w Londynie. Federacja wprawdzie obiecała wyjaśnienie sprawy, ale na razie na słowach się skończyło.
11.55 - Co nas dzisiaj czeka w Pekinie? Na żółto oznaczyliśmy finał:
11.30 - Reprezentacja Polski, po czterech dniach rywalizacji, w klasyfikacji medalowej zajmuje siódme miejsce. W klasyfikacji punktowej jest jeszcze lepiej.
11.00 - Przypominamy, że w Pekinie obecni są dziennikarze Polskiego Radia - Cezary Gurjew i Rafał Bała z radiowej Jedynki i Tomasz Gorazdowski z Trójki, którzy na naszych antenach przekazują relacje z wydarzeń w "Ptasim Gnieździe". Tomasz Gorazdowski w swoich felietonach także opisuje to, co się dzieje poza stadionem. Wszystkie relacje łatwo można znaleźć w naszym serwisie PEKIN 2015
Polskie Radio na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie
10.16 - Artur Noga awansował do półfinału w bardzo nerwowe atmosferze. Zanim wystartował bieg Polaka, bieżnię musiało opuścić dwóch sprinterów którzy z powodu falstartu zostali zdyskwalifikowani. O ile Czech Svoboda szybko pogodził się z losem, to Amerykanin Ronnie Ash długo sprzeciwiał się decyzji sędziów i nie chciał opuścić stadionu.
10.15 - Artur Noga (SKLA Sopot) czasem 13,49 był czwarty w swojej serii eliminacyjnej i awansował do półfinału rywalizacji w biegu na 110 m przez płotki.
Artur Noga pobiegnie w półfinale 110 m ppł. "Szykuje się rzeź"
10.12 - Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice) i Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) awansowały do półfinału rywalizacji w biegu na 800 m.
Ennaoui i Jóźwik awansowały do półfinału 800 m. Kszczot natchnieniem
10.11 - Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) uzyskując 75,01 m w pierwszej próbie eliminacji zapewniła sobie udział w czwartkowym finale konkursu rzutu młotem.
Anita Włodarczyk w kwadrans awansowała do finału. Plan na finał? "Jak zwykle"
10.10 - W porannej sesji na stadionie w Pekinie wystąpiła szóstka reprezentantów Polski. Trzem paniom i jednemu panu udało się awansować do kolejnego etapu rywalizacji.
10.00 - Witami i zapraszamy do śledzenia kolejnej relacji z mistrzostw świata w Pekinie.
Aneta Hołówek, PolskieRadio.pl