Nowy Wspaniały Świat
Jakie zjawiska mają realny wpływ na nasze życie i funkcjonowanie, na to jak myślimy, co konsumujemy, o czym marzymy, co nas wkurza i czego się boimy? Żyjemy w rewolucyjnych i trudnych czasach. Chodzi o to, żeby je zrozumieć. Karolina Korwin-Piotrowska dotyka spraw mających sprowokować do dyskusji i refleksji. W każdym odcinku prowadząca wraz z zaproszonymi gośćmi analizuje współczesne zjawiska społeczne, zwłaszcza te kształtowane przez rozwój technologii.
Jamrozek Wrażliwie
To podcast, który skłania do refleksji. To miejsce, w którym JA i ONI zamieniamy na MY. Bo spotkanie z kimś „innym” od nas, pozwala zobaczyć jacy jesteśmy naprawdę. Kuba Jamrozek rozmawia o psychologii, relacjach, pokonywaniu trudności. Spotyka się z ludźmi, dla których - mimo różnych doświadczeń - „sky is the limit”. Nie ucieka od rozmów z ekspertami, pamiętając, że najważniejsze nie są dane naukowe, a drugi człowiek.
Szczyt Europy
Wyjątkowy projekt Polskiego Radia i TVN24 - łączymy siły na czas polskiej prezydencji w Radzie Unii by najlepiej jak to tylko możliwe, ze Szczytu Europy, opowiedzieć o tym co słychać na brukselskich korytarzach i szeroko wyjaśniać co oznaczają nagłówki dotyczące Unii Europejskiej. Autorzy: Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Maciej Sokołowski korespondent TVN w Brukseli
Słuchaj Radia

03:05 - 04:00
Tak to bywało
W conocnej, dwugodzinnej audycji otwieramy naszym słuchaczom bogate archiwa dźwiękowe Polskiego Radia, prezentując najcenniejsze dokumenty świadczące o wielkiej klasie polskich artystów: słowa, dźwięku, humoru czy intelektu. W audycji przypominamy cykle audycji wybitnych autorów, w tym dzieła najwybitniejszych dziennikarzy Programu 1, bądź współpracujących z nim, takich jak - nieobecni już - Jan Weber, Andrzej Jaroszewski, Lucjan Kydryński, Danuta Żelechowska, Jan Zagozda i Anna Retmaniak.

01:00 - 06:55
Fantazja polska
Muzyka polskich kompozytorów od średniowiecza do czasów Chopina. Polska kultura muzyczna jest bogatsza, niż można by sądzić po repertuarach filharmonicznych. Polskie Radio od dziesięcioleci nagrywa właśnie tę muzykę, która nie dorównuje popularnością utworom Chopina czy Szymanowskiego. Archiwalne rejestracje Polskiego Radia, realizowane pod redakcyjną pieczą Dwójki, dominują w Fantazji polskiej. Mają one swoich wiernych słuchaczy także za granicą: wśród ciekawych nowej muzyki melomanów, poszukujących nagrań, których nie sposób znaleźć na płytach!

02:00 - 04:00
Nocna Polska
Każda pora na prezentowanie muzyki krajowych artystów jest dobra. W tej audycji często pojawiają się goście, zarówno debiutujący, jak i muzycy, których twórczość towarzyszy nam od lat. Za każdym razem mogą Państwo usłyszeć nagrania zupełnie nowe, czasami nawet przedpremierowo, jak i piosenki sprzed lat. Często sięgamy po utwory, o których zapomnieliśmy, a wcześniej były wielkimi przebojami.

03:00 - 04:00
Gramy!
Muzyczna energia dla nocnych marków Zapraszamy codziennie od 23.00 do 6.00

03:05 - 04:00
Najlepsze z najlepszych
Powtórki najciekawszych audycji z anteny Polskiego Radia 24.

00:00 - 06:00
Muzyka dla rodzica
PN. - ND. 23.00 - 06.00

00:00 - 07:00
Konkursy Chopinowskie
Przesłuchania konkursowe z lat 1955 - 2015

00:00 - 06:00
Automat
PN.-NDZ. GODZINA 22:00-06:00

03:00 - 03:30
Aktualności. Magazyn Informacyjny

03:00 - 03:30
Balance- Focus
Publicystyka
Audiobooki
Prof. Antoni Dudek: Rzeczypospolite
Prof. Antoni Dudek, wraz z zaproszonymi gośćmi – znakomitymi ekspertami, zabiera słuchaczy podcastu w fascynującą podróż przez najnowsze dzieje Polski. Zagląda za kulisy polityki i naświetla mało znane fakty z dziejów II RP, okresu II wojny światowej, PRL, aż po świt III RP. Dlaczego Polska nie była 17. republiką ZSRR? Czy przewrót majowy uratował II RP? Dlaczego w Polsce Ludowej nastąpiła eksplozja pijaństwa? Jak wyglądała praca seksualna w PRL? Jakie tajemnice skrywała bezpieka?