Władza mściła się na robotnikach Tym razem nie strzelano do ludzi, ale odwet rządzących był brutalny. Aresztowania, nieludzkie pałowania, "ścieżki zdrowia", wieloletnie wyroki więzienia, wyrzucanie z pracy z wilczym biletem. Odpowiedzią na represje było powołanie 23 września 1976 Komitetu Obrony Robotników. więcej
Grozili mi karą śmierci - Kogo mogli, to łapali, najpierw kobiety. W więzieniu była "ścieżka zdrowia" - okładali pałkami, kopali, wyżywali się całą noc - wspomnienia świadków. (BBC, brak daty)
Wyzywali mnie i straszyli - Komendant milicji w Ursusie pokazał mi leżącego zakrwawionego mężczyznę i zapytał, czy chcę leżeć obok niego - mówi Halina Sosińska, aresztowana po strajkach. (BBC, brak daty)
"Warchoły- Radom'76" Reportaż Andrzeja Mędrzyckiego i Andrzeja Maćkowskiego o wydarzeniach w Radomiu w czerwcu 1976 roku. Wspomnienia byłego Sekretarza KW PZPR w Radomiu. (PR, 1981)
Sprawa pani Ewy Reportaż o rehabilitacji pracowników "Ursusa" i innych zakładów pracy, zwolnionych po czerwcu 1976 roku. Historia bezprawnie zwolnionej Ewy Lewandowskiej. (PR, 24.06.1981)
KOR to moralne zobowiązanie - Jeździłem na procesy do Radomia i w tamtych dniach stałem się członkiem KOR. Poruszyły mnie niesprawiedliwość i krzywda ludzka - mówił Stanisław Barańczak. (RWE, maj 1981)
Komitet Obrony Robotników - Konsekwencją czerwca 1976 roku było ukształtowanie się opozycji działającej jawnie, choć nielegalnie – mówił prof. Jerzy Eisler. (PR, 15.12.2004)
Antoni Macierewicz: - Rozumieliśmy, że solidarność społeczna i narodowa musi zostać przeciwstawiona komunistycznej władzy. więcej
Agata Runowicz: Pomagaliśmy rodzinom aresztowanych robotników w kontaktach z prawnikami i w opiece nad dziećmi