LONDON 2017

Lekkoatletyczne MŚ: 50% planu wykonane. Angelika Cichocka i Marcin Lewandowski cieszą się z awansu, Joanna Jóźwik i Michał Rozmys poza finałem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 21:16
Angelika Cichocka awansowała do finału biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Sztuka ta nie udała się biegnącej w drugim półfinale Joannie Jóźwik. W biegu na 1500 metrów mężczyzn także mamy jednego finalistę. Awansował Marcin Lewnandowski, a odpadł Michał Rozmys.
Tak Angelika Cichocka cieszyła się awansu do finału w biegu na 800 metrów
Tak Angelika Cichocka cieszyła się awansu do finału w biegu na 800 metrówFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Rekordzistka Polski w biegu na milę, który ustanowiła właśnie na olimpijskim stadionie w Londynie miesiąc temu zajęła w swoim biegu półfinałowym drugie miejsce. Jej czas 1:59:32 ostatecznie okazał się trzecim rezultatem półfinałów. Polkę pokonała w jej biegu tylko kontrowersyjna biegaczka z RPA - Caster Semenya. Czas Cichockiej jest także jej najlepszym w tym sezonie.

Mistrzyni Polski na dystansie 800 metrów, która ten tytuł zdobyła pod koniec lipca w Białymstoku od startu kontrolowała bieg i na 100 metrów przed metą zaczęła swój finisz. Wyprzedziła trzy rywalki i zajęła drugie miejsce, co dało jej automatyczną kwalifikację do jutrzejszego finału.

Awansować nie udało się za to Joannie Jóźwik. Zawodniczka AZS AWF Warszawa miała do pokonania całą koalicję czarnoskórych zawodniczek. Choć dzielnie walczyła do końca, wystarczyło to tylko na piąte miejsce.

Trzecie miejsce w swoim półfinale w biegu na 1500 metrów zajął Marcin Lewandowski. Lepsi od Polaka okazali się tylko Jakub Holusa z Czech i Kenijczyk Timothy Cheruiyot. Sztuka ta nie powiodła się Michałowi Rozmysowi. Jego czas 3:42.94 był ostatecznie 22. wynikiem półfinałów. Lewandowski jest pierwszym Polakiem, który pobiegnie w finale mistrzostw świata na tym dystansie.

Zarówno panie na 800 jak i panowie na 1500 metrów powalczą o medale w niedzielę.