Rosja 2018

Rosja 2018: Mohamed Salah przeprasza kibiców Egiptu. "Wrócimy w 2022 roku"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 11:02
Mohamed Salah przeprosił wszystkich kibiców reprezentacji Egiptu za występ drużyny na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Podopieczni Hectora Cupera przegrali trzy spotkania i bez punktu wracają do domu.
Mohamed Salah w meczu z Arabią Saudyjską
Mohamed Salah w meczu z Arabią Saudyjską Foto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Od 14 czerwca do 15 lipca cały świat opanuje piłkarska gorączka. Nie inaczej będzie na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki.

Rosja 2018

Reprezentacja Egiptu ostatecznie pożegnała się z rozgrywkami w poniedziałek, kiedy przegrała w ostatnim meczu grupy A z drużyną Arabii Saudyjskiej 1:2. Zespół "Faraonów" prowadził w tym spotkaniu od 22 minuty po bramce Mohameda Salaha. Podopieczni Juana Pizziego zdążyli jeszcze wyrównać w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Sędzia po konsultacji VAR zdecydował się podyktować rzut karny, którego na gola zamienił Salman Al-Faraj.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Saudyjczycy zdołali zdobyć bramkę w ostatnich minutach doliczonego czasu gry. Po przegranej "Faraonowie" zostali bez punktów i podobnie jak "Zielone jastrzębie" pożegnali się z turniejem w Rosji. Gwiazda Liverpoolu przyznała, że piłkarze zrobią wszystko by ponownie zagrać na mistrzostwach świata w 2022 roku.

- Chcemy przeprosić wszystkich fanów reprezentacji Egiptu, którzy przyjechali tutaj do Rosji dopingować nas w tych trzech meczach - powiedział Salah w rozmowie z beIN Sports.

Saddest goodbye @FIFAWorldCup, 👋

Post udostępniony przez Egypt National Football Team (@pharaohsofficial)

- Wiem, że ciężko im to zaakceptować, podobnie jak nam. Chcę tylko powiedzieć, że Egipt zagrał na mundialu po 28 latach nieobecności na tym turnieju. Część z piłkarzy na mistrzostwach nie miała odpowiedniego doświadczenia. Dziękuję im bardzo. Wrócimy w 2022 roku - dodał.

W grupie A z pierwszego miejsca awansował Urugwaj, a z drugiego Rosja.

(mb), fourfourtwo.com

Piłkarze Arabii Saudyjskiej pokonali w Wołgogradzie Egipt 2:1 (1:1) i zajęli trzecie miejsce w grupie A mistrzostw świata. Dla Saudyjczyków to pierwsze zwycięstwo na mundialu od 1994 roku. Obie ekipy pożegnały się z turniejem.

Znamy kolejnych uczestników 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Wtorek przyniósł kolejne rozstrzygnięcia. Do 1/8 finału awansowały Francja, Dania, Chorwacja i Argentyna.