- Do Sokołowska przyjeżdżali ludzie z całego świata, marszałkowie, ministrowie. Z osób nam bardziej bliskich był tu Tytus Chałubiński, który tutaj podglądał jak rozwijać leczenie klimatyczne, które później wdrożył w Zakopanem - mówi przewodnik Marcin Fila.
Dlaczego Sokołowsko było nazywane Śląskim Davos? Jakie atrakcje kryją okolice Sokołowska? Co wspólnego z tym zapomnianym kurortem ma Krzysztof Kieślowski? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań, w których można posłuchac także o Festiwalu Sanatorium Dźwięku.
W cyklu "Jedyny taki ktoś" mówiliśmy o ciężkiej pracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wzywani są nie tylko do pożarów.
Ponadto konkursy m.in. Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina. W cyklu "Jest jak jest" felieton Krzysztofa Feusette’a. O "Klasycznym Lecie z radiem" opowiedział Adam Rozlach.
Kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony pająk" przeczytała Agata Kulesza, a Andrzej Ferenc zinterpretował Strofy dla Ciebie.
***
Tytuł audycji: Lato z radiem
Prowadzili: Monika Tarka i Robert Kilen
Reporterka: Małgorzata Głogowska
Goście: Marcin Fila (przewodnik), Bożena Biskupska (Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ), Zuzanna Fogt (Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ), Gerard Lebik (organizator Festiwalu Sanatorium Dźwięku), Łukasz Sawionek i Jakub Zaśko (Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Babicach)
Data emisji: 17.08.2018
Godzina emisji: 9.00-12.00
kh