Gorzów Wielkopolski może się pochwalić najnowocześniejszą w Polsce filharmonią i pierwszym na świecie pomnikiem żużlowca. Miasto ma też swoją aleję gwiazd, ale zupełnie inną niż ta w Międzyzdrojach. - To nie są ludzie znani z pierwszych stron gazet, ale ludzie, którzy dołożyli ręki, myśli i idei do rozwoju tego miasta – tłumaczyła przewodniczka Donata Ochwat.
Nazwa Gorzów Wielkopolski przyjęła się dopiero w 1945 roku. Jaką nazwę miasto nosiło wczesniej? O tym w nagraniu audycji.
Bohaterka cyklu "Jedyny taki ktoś" była Sybilla Berwid. Kobieta przeszła chorobę nowotworową. Przed chorobą, weekendy wolne od pracy spędzała na świeżym powietrzu, przygotowując się do przebiegnięcia półmaratonu. Po jednym treningu pod klatką piersiową wyczuła powiększony węzeł chłonny. – Był to guz wielkości drugiego serca, który uciskał wszystkie naczynia krwionośne i powodował liczne zmiany w organizmie – mówiła Sybilla Berwid. Lekarze natychmiast podjęli leczenie. Skierowali pacjentkę na chemioterapię, która dała bardzo dobre efekty. Dziś, po pięciu latach od zakończenia leczenia, pani Sybilla tworzy cykl Onko ABC i pisze bloga chemosfera.blogspot, z apośrednictwem których udziela porad cierpiącym na raka.
W audycji wysłuchaliśmy też felietonu Piotra Goćka o wychowaniu nastolatków, nie zabrakło konkursów oraz skeczu na temat "gdy mężczyzna choruje".
Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.
***
Tytuł audycji: Lato z radiem
Reporterka: Agnieszka Ciecierska
Goście: Donata Ochwat (dziennikarka, pilotka turystyczna), Gustaw Nawrocki (kurator w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim), Łukasz Burak (prezes Stowarzyszenia Wodniaków), Witold Siwko (menadżer pola golfowego Zawarcie), Ryszard Bronisz (gorzowianin)
Data emisji: 27.08.2018
Godzina emisji: 9.00-12.00
abi