Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Miasto umarłych

Wielbiciele nagrobków... poszukiwacze ciszy i spokoju… czyli miłośnicy cmentarzy - wciąż  istnieją. Ale czy tradycja chodzenia na cmentarze jeszcze długo się utrzyma?
play_arrow

czytaj więcej

Próba serca

Serce trzeba chcieć mieć.
play_arrow

czytaj więcej

„Lubię żyć!”

Gość audycji – pani Alina Kaniewska – dziś ponad 90-letnia aktorka, przez 47 lat śpiewaczka Operetki Warszawskiej. Do konspiracji wstąpiła na przełomie 1942 i 1943 roku. Bohaterka audycji powie o swoim barwnym, ale i dramatycznym życiu; działalności w Szarych Szeregach, a także o życiu religijnym powojennej, artystycznej Warszawy, o spotkaniach z Janem Pawłem II i śladach, jakie zostawił - nie tylko w sercach artystów - ks. Jerzy Popiełuszko.
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Misyjna

Światowy Dzień Misyjny, w Polsce zwany Niedzielą Misyjną, obchodzony jest zawsze w przedostatnią niedzielę października, w tym roku będzie to 18 października. To dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. Papież Franciszek przygotował specjalne Orędzie na 94. Światowy Dzień Misyjny pt. „Oto ja, poślij mnie”.
play_arrow

czytaj więcej

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kim są?

"Ta młodzież jest już zupełnie inna, niż 20 lat temu kiedy zaczynaliśmy" - wspomina jeden z dyrektorów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kim jest kolejne pokolenie młodych ambitnych ludzi, którzy potrzebują wsparcia w zdobywaniu wiedzy? Jak 20 lat temu pierwsi stypendyści przecierali szlaki Fundacji. Czy ich patron- JPII to już tylko postać z obrazka? Opowiedzą dawni i obecni stypendyści Fundacji DNT  
play_arrow

czytaj więcej

Dowody miłości do wody

Czy istnieje różnica między ekologią chrześcijańską a ekologią „jako taką” ? Modlimy się o to pojednanie pomiędzy człowiekiem i przyrodą. (…) Jeśli jest aborcja, eutanazja, zabijanie i dręczenie zwierząt, generowanie smogu i zanieczyszczanie jezior - to nie ma troski o nasze życie i przyrody.” - mówi o. Stanisław Jaromi, przewodniczący ruchu ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.
play_arrow

czytaj więcej

Rzym w „czasach zarazy”

Stolica Apostolska, w czasie trudnego czasu pandemii zachęca, aby studenci planujący kształcenie na rzymskich uczelniach, nie studiowali one-lin lecz by przyjechali do Rzymu. Chwile przed nami rozpoczęcie roku akademickiego, z wykładowcą najstarszej uczelni papieskiej, ojcem Dariuszem Kowalczykiem porozmawiamy o studiowaniu w czasie pandemii, sytuacji Rzymu, zwiedzaniu Watykanu i życiu w Wiecznym Mieście w „czasach zarazy”.
play_arrow

czytaj więcej

Budujmy więzi

Pod hasłem „Budujmy więzi” od 13 do 19 września 2020 r. w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Tydzień Wychowania. Organizują go już po raz dziesiąty Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski oraz Rada Szkół Katolickich.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie kard. Mariana Jaworskiego

W sobotę 5 września w wieku 94 lat zmarł  kard. Marian Jaworski – przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski obrządku łacińskiego pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W audycji  przybliżymy postać wybitnego Kardynała wracając do archiwalnych rozmów i wspomnień wraz z O. Kazimierzem Piotrowskim – redemptorystą.
play_arrow

czytaj więcej

Section21