Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Prymasowskie migawki - Królowa naszej wolności

Największy skarb ludzkiego serca i narodu. Wolność.  Jej brak - dusi. Podcina skrzydła.  Zagrożona, ograniczona - powoduje decyzje podszyte lękiem, podpowiada szukanie pozornych zabezpieczeń, byle tylko przeczekać - poczekać na lepsze czasy. Ale to droga karłów. Jest jednak także inna droga. Królewska.
play_arrow

czytaj więcej

Siła we współpracy

Muzycy chrześcijańscy korzystają z nowych technologii, by proponować odbiorcom nowe utwory i wykonania, mimo trwającej epidemii. Poszukamy takich nowych brzmień, które zapraszają także do poszukiwania radości, która płynie z Wielkanocy.
play_arrow

czytaj więcej

Czy wirusy stworzył Bóg?

Wirusy - czy stworzył je Bóg? A zatem, czy Bóg stworzył również zło? Skąd bierze się zło i dlaczego Bóg dopuszcza jego istnienie w świecie?
play_arrow

czytaj więcej

Jakich księży potrzebujemy?

Czy za 50 lat będą jeszcze seminaria duchowne? Jak przygotowywać młodych ludzi do posługi duszpasterskiej we współczesnym społeczeństwie? Rozmowa wokół najnowszego numeru kwartalnika <Więź>, który jeden z okładkowych tematów poświęcił właśnie formacji przyszłych księży.
play_arrow

czytaj więcej

Wielkie Serca, Wielkie Umysły: Henryk Sienkiewicz

125 lat temu czytelnicy w Polsce po raz pierwszy mogli przeczytać historię opartą na słowach –„quo vadis Domine”.  Drukiem ukazała się pierwsza odsłona powieści Sienkiewicza QUO VADIS, która w przyszłości miała zawładnąć sercami czytelników na całym świecie i stać się jednym najchętniej ekranizowanych dzieł.
play_arrow

czytaj więcej

Sąd czy Miłosierdzie?

Klucze do uwięzionego serca człowieka podają 'Adwokaci' Boga oskarżanego o brak miłosierdzia.
play_arrow

czytaj więcej

Wirus dla psychiki

Hasło kwietnia to wirus. Wirus dla psychiki, czyli zraniona psychika w następstwie grzesznych/szkodliwych zachowań. Jak sobie z nimi radzić?
play_arrow

czytaj więcej

Kult Miłosierdzia Bożego we Francji

Wprowadzone w 2000 roku przez Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego gromadzi wiernych nie tylko w Polsce. Liczbę czcicieli Miłosierdzia Bożego na całym świecie liczy się w milionach. Wielkimi propagatorami kultu Miłosierdzia Bożego są Księża Pallotyni, którzy wszędzie gdzie są, na różnych placówkach misyjnych zawsze dbają o rozwój tego kultu.
play_arrow

czytaj więcej

Fundacja Anioły Miłosierdzia - Pomoc w trudnych czasach

Miłosierdzie oznacza otwarcie serca na potrzeby innych. Trzeba troszczyć się o ich  ciało i duszę. W historii nie brakowało osób, którzy świadczyli taką posługę. Chociaż byli ludźmi, ich posługa przypominała aniołów miłosierdzia.
play_arrow

czytaj więcej

Muzyka w działalności oo. benonitów warszawskich

W roku Św. Klemensa Marii Hofbauer​a związanym z 200. rocznicą jego śmierci, warto przyjrzeć się roli muzyki w działalności duszpasterskiej oo. benonitów warszawskich. To zgromadzenie zakonne redemptorystów działające w Polsce na przełomie XVIII i XIX wieku przy kościele św. Benona w Warszawie. Gość audycji dr Oksana Shkurgan – muzykolog.  
play_arrow

czytaj więcej

Studencki Kraków

W cyklu na Jubileusz 100- lecia urodzin JPII - „STUDENCKI KRAKÓW:: Rzeczywistość studencka. Poznawanie Krakowa, działalność na różnych polach kultury. Zainteresowania młodego Karola Wojtyły. Co kształtuje jego osobowość. Jakie decyzje życiowe podejmie w tym czasie? Wspomnienia aktorów teatru rapsodycznego, profesorów U.J. i kolegów uczestniczących w spotkaniach Tyranowskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Życie po śmierci

W czasie pandemii koronowirusa potrzebne nam są przykłady, które pozwolą, że na przyszłe życie spojrzymy z nadzieją.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025