Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Zagadki życia

Czy zdarzyło się Wam zamienić w słup soli? ...albo coś was tak zaskoczyło, że zabrakło języka w gębie? Nie dosłownie oczywiście. O takich właśnie sytuacjach opowiadać będą nasi goście ks. Karol Oparcik, Katarzyna Milej i Maciej Matusiak. Porozmawiamy też o tym, czy taki szok ma dobre strony, a jeśli tak to jakie?
play_arrow

czytaj więcej

Wielkanoc w Ekwadorze

Polska, Europa, cały świat jest zaangażowana w walkę z pandemią korona wirusa. Ma ona wpływ na życie społeczne, gospodarcze ale także na religijne. Ograniczenia, które zostały nałożone na ludzi na całym świecie powodują, że Święta Wielkanocne odbędą się bez udziału wiernych, nie licząc kilku osób na które w obecnej sytuacji jest zgoda.
play_arrow

czytaj więcej

Dlaczego tak trudno uwierzyć?

W nawiązaniu do opowieści o uczniach idących do Emaus postawimy pytanie: Dlaczego tak trudno uwierzyć? Na jakie trudności w pierwszych wiekach natrafiała wśród żydów i pogan chrześcijańska wiara we wcielenie? Jak próbowano na przestrzeni wieków zracjonalizować, a tym samym  unieważnić wiarę chrześcijan w zmartwychwstanie? Na jakie trudności natrafia człowiek stający wobec wiary w istnienie Boga chrześcijan? Na te pytania poszukiwać będziemy odpowiedzi z historykami, teologami i filozofami.
play_arrow

czytaj więcej

Wielki Piątek w Ekwadorze

Wielki Piątek w czasie pandemii koronowirusa ma zupełnie inny wymiar niż ten do którego się przyzwyczailiśmy. Cierpienie Jezusa, Jego Droga Krzyżowa to wydarzenia w których być może łatwiej nam się będzie odnaleźć, bo sytuacja wokół nas się zmieniła. Widzimy wiele cierpienia w mediach, być może w najbliższym otoczeniu mamy osoby, które są zarażone i biomy się o ich zdrowie i życie. To powoduje, że Wielki Piątek w tym roku może być głębiej przeżyty.
play_arrow

czytaj więcej

Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze

Placówka Sióstr Benedyktynek Misjonarek została założona w Ekwadorze w miejscowości Santo Domingo de Los Colorados w roku 1996. Od początku istnienia placówki siostry pracują w duszpasterstwie, czyli zajmują się formacją katechetów, przygotowaniem liturgii w kościele i kaplicach, przygotowaniem do sakramentów, pracowały w szkolnictwie katolickim, zajmowały się dzieci z rodzin najbardziej zaniedbanych, niepełnosprawnych i upośledzonych.
play_arrow

czytaj więcej

Z-martwych-powstać i żyć

Każdy n nas ma szansę zacząć swoje życie od nowa. Co nie oznacza, że jest to łatwe zadanie. Ta historia zaczyna się słowami: "Mój chłopak był dilerem, miał kontakty z mafią holenderską, a ja żeby nie być gorsza zajęłam się hodowlą marihuany..."
play_arrow

czytaj więcej

Nowe życie mimo wszystko

Jak poszukiwać radości w tegoroczne Święta Zmartwychwstania? Epidemia koronawirusa sprawiła, że dotychczasowe rozumienie obecności we wspólnocie Kościoła musi się zmienić.
play_arrow

czytaj więcej

Męczeństwo Sług Bożych w Związku Sowieckim

Książka „Z Chrystusem do końca. Męczeństwo Sług Bożych w Związku Sowieckim” przedstawia sylwetki 14 kandydatów na ołtarze, którzy ponieśli śmierć w czasach komunizmu. 
play_arrow

czytaj więcej

Radujcie się, Alleluja!

„Zawsze się radujcie… nieustannie się módlcie… W każdym położeniu dziękujcie” – czytamy w Piśmie Świętym… A w  pieśniach wielkanocnych śpiewamy: „Wesoły nam dzień dziś nastał”,  który „Nam niesie radość”…
play_arrow

czytaj więcej

Śladami Pasji Chrystusa

W wielkopiątkowe popołudnie w  tym wyjątkowym roku, kiedy nie odbywają się publiczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszych Kościołach i na ulicach miast, zaprosimy  do miejsc wydarzeń pasyjnych w Jerozolimie oraz... Ekwadorze. Śladami Męki Chrystusa  -  z przed dwu tysięcy lat oraz współcześnie.
play_arrow

czytaj więcej

Fundacja Róże Maryi

Triduum Paschalne i Wielkanoc w tym roku będzie się różniła od wszystkich jakie przeżywaliśmy wcześniej. Dlatego i nasze zaangażowanie w uczestniczenie w nich będzie wyglądało inaczej.
play_arrow

czytaj więcej

Święta Wielkanocne w więzieniu

Czy naszą domową izolacje można przyrównać do więzienia? Może to za daleko idące porównanie, choć w jakimś sensie w czasach pandemii korona wirusa możemy czuć się uwięzieni i mieć poczucia ograniczenia wolności. Sytuacja ta być może pozwoli nam się wczuć w to, co przeżywają więźniowie.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025