Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Dlaczego wierzę w Kościół?

Katolicka Agencja Informacyjna zorganizowała debatę: „Dlaczego wierzę w Kościół?”. Uczestnicy debaty starali się odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto jest wierzyć w Kościół, pomimo zjawisk kryzysowych, galopującej sekularyzacji i gwałtownych zmian kulturowych? Co sam Kościół powinien zrobić, aby być wiarygodnym w dzisiejszym świecie?
play_arrow

czytaj więcej

Wiara. Nadzieja. Polityka

Relacje religii i polityki, polityka wyznaniowa UE a także przyczyny kłopotów Kościoła z prawami człowieka i demokracją to tylko niektóre kwestie, jakie w świetle katolickiej nauki społecznej stara się przybliżyć zbiór teksów <Wiara. Nadzieja. Polityka.> Gościem audycji jest ks. prof. Piotr Mazurkiewicz - autor książki.
play_arrow

czytaj więcej

Jak być współczesnym św. Mikołajem?

Święty Mikołaj to postać kojarzona z obdarowywaniem. I słusznie! Od czasów młodości, zanim jeszcze wybrał drogę powołania kapłańskiego, był bardzo wrażliwy na przejawy ludzkiej niedoli. Odwiedzał chorych, kupował im drogie i niezbyt szeroko wówczas dostępne medykamenty. Biednym i bezdomnym przekazywał pożywienie i odzież. Podrzucał biednym paczki nocami. Niekiedy przychodził do nich w przebraniu. Jako biskup kapłanom i diakonom polecił sporządzić listę najbardziej potrzebujących grup oraz konkretnych ludzi. Święty hierarcha działał w sposób zaskakująco nowoczesny.
play_arrow

czytaj więcej

Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu

Osoby osadzone w zakładach karnych wyrzucone są na margines społeczeństwa. Ich powrót do normalnego życia utrudnia brak wiary w to, że mogą się zmienić. Książka <Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu> pokazuje, że czas pozbawienia wolności może być czasem głębokiej i trwałej przemiany. Gościem audycji jest Katarzyna Borowska - autorka książki.
play_arrow

czytaj więcej

Adwent dla zabieganych

„W adwenta same posty i święta. Jak co zamorzysz w adwencie, tego nie dobędziesz po święcie.”- tych przysłów większość z nas zupełnie nie pamięta, podobnie jak tradycji i sensu rozpoczynającego się w niedzielę Adwentu czyli czasu oczekiwania.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W przedostatnią niedzielę listopada będziemy obchodzili Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz akcję Ratujemy życie – misyjny ambulans. To okazja żeby powiedzieć o bezpieczeństwie na drogach, cierpieniu ludzi, którzy są ofiarami wypadków drogowych i rodzin, którzy cierpią po stracie najbliższych. To także czas aby otworzyć serce na pomoc dla tych, którzy nie mogą liczyć na skuteczną pomoc państwa w biednych krajach misyjnych i korzystają z pomocy misjonarzy, którzy prowadzą szpitale i przychodnie.
play_arrow

czytaj więcej

Odgruzowywanie chrześcijaństwa

Odgruzowywanie chrześcijaństwa - to hasło bloku tekstów, które znajdziemy w najnowszym numerze Więzi. Ich autorzy zastanawiają się, jak w dobie wielowymiarowego kryzysu Kościoła na nowo odkrywać sens i piękno wiary. Gość audycji:  Zbigniew Nosowski - redaktor naczelny kwartalnika.
play_arrow

czytaj więcej

Wizerunek Kościoła a prawda o Kościele…

Porozmawiamy o aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce, przyczynach, źródłach i możliwych odpowiedziach na kryzys, który go dotyka. Czy w kryzysie jest instytucja Kościoła, czy raczej to szerszy problem laicyzacji, a może realna utrata wiary?
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Ubogich

Audycji poświęcona bieżącym wydarzeniom Kościoła Powszechnego – m.in. Światowemu Dniu Ubogich.
play_arrow

czytaj więcej

Film Prorok

Okres odwilży po październiku 1956 roku stanowił jedynie antrakt w walce władz komunistycznych z Kościołem. Prymas Wyszyński, przystępujący do organizacji obchodów Millenium Chrztu Polski, był dla Gomułki i jego ekipy niebezpiecznym wrogiem ideologicznym, z którym należy walczyć. O filmie <Prorok> w reż. Michała Kondrata mówi w audycji o. dr Marek Kotyński - teolog i krytyk filmowy.
play_arrow

czytaj więcej

Wojna u naszych bram  - XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Co roku w drugą niedzielę listopada Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie inicjuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcono go Ukrainie, gdyż jeszcze nigdy w najnowszej historii wojna nie była tak blisko nas. 
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie abp Felińskiego

1 XI obchodziliśmy wspomnienie 200 rocznicy urodzin Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. W audycji przybliżymy postać  Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, który posiadał dalekowzroczną wizję przyszłości, nie lekceważył bieżącej sytuacji, potrafił powiedzieć rodakom rzeczy trudne, nie obnosząc się ze swoją wyższością moralną. Jego przesłanie życia jest wciąż aktualne.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025