Українська Служба

У п'ятницю можна буде побачити метеоритний дощ Оріонід — залишки комети Галлея

21.10.2022 17:50
Він не такий інтенсивний, як персеїди, які приваблюють найбільше глядачів влітку, але це також нагода подивитися на небо і побачити падаючі зірки
Фото ілюстративнеpxhere.com/CC0 Domena publiczna

У п'ятницю, 21 жовтня, спостерігатиметься пік активності рою Оріонід, або іншими словами: осіння ніч падаючих зірок. Астроном доктор Пьотр Вітек зазначає, що рій Оріонід насправді є невеликими залишками знаменитої комети Галлея. Ці крижані кометні крихти, коли наша планета виявляється поблизу, притягуються її гравітацією і згорають в атмосфері. Спалах і світловий слід, що виникає при цьому, у просторіччі називають «падаючою зіркою»:

«Сьогодні ми маємо нагоду побачити пік метеоритного дощу, який називаємо оріонідами. Він не такий інтенсивний, як персеїди, які приваблюють найбільше глядачів влітку, але це також нагода подивитися на небо і побачити падаючі зірки. І цікаво, що це фрагменти, залишені кометою Галлея».

Астроном зазначає, що нічне небо найкраще спостерігати подалі від світла міст:

«В середньому кожні три хвилини ми мали б бачити якісь такі падаючі об’єкти, слід на небі. Звісно, за умови, що небо буде цілком темне. Цього не вдасться побачити в місті, де є певне світлове забруднення. Треба вибратися далеко за місто, і не світити собі в очі екраном телефону».

Хоча сьогодні вночі буде пік Оріонід, спостерігати їх можна буде до перших чисел листопада. Сама ж комета Галлея повернеться до Землі не раніше 2061 року.

IAR/В.Г.