Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр оголосив, що цього тижня до парламенту буде подано законопроєкт про створення Національного управління з повернення та захисту державних активів. З цією метою він скликав екстрене засідання уряду та парламентської групи своєї партії «Тиса».
Нова установа розслідуватиме випадки зловживання державними активами, аналізуватиме підозрілі перекази та надаватиме правову допомогу у поверненні активів, які, за версією уряду, були незаконно виведені з держави. Петер Мадяр стверджує, що це управління буде одним із найважливіших інструментів для притягнення до відповідальності попереднього уряду Віктора Орбана. Згідно з оголошенням, його завдання включатимуть розслідування справ, що стосуються останніх двадцяти років, зокрема корупційні механізми та структури, що використовувалися для виведення державних коштів.
IAR/С.Ч.