Українська Служба

У Любліні підбили підсумки кампанії протидії кібербулінгу

22.06.2026 17:00
Кампанія «Хейт — реагуй. Не будь байдужим» спрямована на боротьбу з мовою ненависті, булінгом та кібербулінгом серед дітей і молоді. Організатори наголошують, що найважливішим завданням є підтримка жертв хейту та підвищення обізнаності про його небезпечні наслідки. 
Ілюстративне фото CC0/public domain/pxhere

У Любліні підбили підсумки першого етапу соціальної кампанії «Хейт — реагуй. Не будь байдужим». Її мета — протидія мові ненависті, булінгу серед однолітків та кібербулінгу. У кампанії взяли участь дев’ять люблінських навчальних закладів: вісім початкових шкіл та один ліцей.

«Беручи участь у цій кампанії, ми хотіли показати нашим учням, які наслідки може мати мова ненависті», — зазначила директорка Початкової школи №20 у Любліні Кінга Островська. Директорка наголосила:

«Але пам’ятайте, що в школі є й жертви цієї ненависті. Насправді нам дуже залежало на тому, щоб надавати психологічно-педагогічну допомогу тим, хто її зазнав, адже якщо ми, дорослі, не завжди можемо впоратися з хейтом, то дітям це зробити ще складніше. Якщо нам вдасться врятувати хоча б одну дитину, це вже буде великим успіхом. Найважливіше — говорити про хейт і не робити вигляд, що його не існує. Сьогодні кожен клас має свою групу в соціальних мережах або месенджерах, до яких ми, дорослі, не маємо доступу. Що відбувається в цих групах? Згодом ми бачимо наслідки у вигляді небезпечної поведінки та нервових зривів».

У Любліні вже кілька місяців також тривають заходи в межах кампанії #LublinNieHejtuje («Люблін не хейтить»), метою якої є формування культури поваги, емпатії та відповідальності за власні слова.

IAR/Д.Н.

Побач більше на цю тему: Польща діти освіта хейт