Українська Служба

У Польщі двох іноземців засудили за незаконне переправлення мігрантів

22.06.2026 18:30
У Польщі громадянина України та громадянина Колумбії засудили до понад року ув’язнення за участь в організованій злочинній групі, яка займалася незаконним переправленням мігрантів. За даними слідства, вони організували нелегальне перевезення щонайменше 13 іноземців через Польщу до країн Західної Європи.
Ілюстративне фото CC0/public domain/pxhere

Суд у Польщі засудив двох іноземців до понад року ув’язнення за участь в організованій злочинній групі, яка займалася незаконним переправленням мігрантів. Про це в понеділок, 22 червня, повідомила прокуратура Любліна.

Речник Окружної прокуратури в Любліні Марцін Козак повідомив, що засудженими є 34-річний громадянин Колумбії Даніло С. та 27-річний громадянин України Володимир К.

За даними слідства, у 2024 — 2025 роках чоловіки з метою отримання матеріальної вигоди та у співпраці з іншими особами брали участь у незаконному переправленні мігрантів через польсько-білоруський кордон. «Їхнім завданням було зустрічати іноземців, які нелегально потрапили до Польщі з території Білорусі, а потім перевозити їх до кордону з Федеративною Республікою Німеччина», — повідомив Марцін Козак.

Слідство встановило, що громадяни України та Колумбії займалися, зокрема, вербуванням водіїв, які перевозили мігрантів до країн Західної Європи без необхідних документів і з обходом прикордонного контролю. У такий спосіб вони організували нелегальне перевезення щонайменше 13 іноземців.

За участь в організованій злочинній групі та організацію незаконного перетину державного кордону Окружний суд у Любліні засудив Даніло С. до одного року і трьох місяців позбавлення волі, а Володимира К. — до одного року і п’яти місяців ув’язнення.

Крім того, суд наклав на обох засуджених грошові штрафи. За словами прокурора, після відбуття покарання обидва іноземці мають бути зобов’язані залишити територію Польщі.

PAP/Д.Н.