Українська Служба

Польща розширює інфраструктуру імпорту скрапленого природного газу

23.06.2026 15:30
Польща планує суттєво розширити інфраструктуру для імпорту скрапленого природного газу: компанія Gaz-System збудує другий плавучий термінал у Гданській затоці, що дозволить збільшити загальну потужність імпорту до 50 млрд кубометрів на рік.
, 23.06.2026. -        -   .
Варшава, 23.06.2026. Прем’єр-міністр Дональд Туск на засіданні уряду в Канцелярії Прем’єр-міністра РП у Варшаві. PAP/Radek Pietruszka

Оператор газової мережі Польщі Gaz-System збудує другий плавучий термінал для прийому скрапленого природного газу (LNG) у Гданській затоці. Це означає, що Польща матиме три термінали зрідженого природного газу та зможе імпортувати загалом 50 мільярдів кубічних метрів газу на рік.

Інвестицію в плавучий термінал буде реалізовано без залучення коштів державного бюджету, — заявив прем’єр-міністр Дональд Туск.

«Бюджет не буде цього фінансувати, це комерційна інвестиція. Вона підвищить нашу енергетичну безпеку, а також посилить роль Польщі як центрального хабу розподілу скрапленого природного газу (LNG)».

Крім того, прем’єр Туск нагадав, що асоціація тайванських технологічних компаній збудує під Вроцлавом технологічний парк. Ділянка в гміні Мієкіня стане місцем діяльності виробників серверів для штучного інтелекту та компонентів для електромобілів.

У тайванському технологічному парку під Вроцлавом також розмістяться підприємства компанії Foxconn, яка стане стратегічним партнером у виробництві польських електромобілів.

IAR/O.T.

Побач більше на цю тему: Газ скраплений газ Дональд Туск