«Відсутність Володимира Зеленського на конференції в Ґданську розглядаю як деескалацію напруженості між Польщею та Україною», — так заявив прем’єр-міністр Дональд Туск. Українську делегацію під час Конференції з відбудови України очолить прем’єр-міністр Юлія Свириденко.
Як зазначив Дональд Туск, він не розчарований рішенням Володимира Зеленського.
«Я у постійному контакті із пані Свириденко. Вона повідомила, що буде очолювати делегацію. Тому, якщо мова про мене, я не розчарований. Це може навіть допомгти провести конференцію без напруги. Я це сприймаю як жест деескалації», — зазначив Туск.
Разом із тим президент України Володимир Зеленський наголошує на важливості конструктивних відносин з Польщею.
«Сьогодні ми з прем'єр-міністром Юлією Свириденко детально обговорили цілі Конференції з питань відбудови України, яка розпочнеться в Ґданську. Важливо бути конструктивним у відносинах з Польщею, і я вдячний усім партнерам — усім, хто з нами, усім, хто з Україною — усім, хто підготував цінні матеріали для зустрічі в Ґданську. Прем'єр-міністр Юлія Свириденко очолить українську делегацію», — сказав президент України.
На конструктивній співпраці із Україною також наголосив і прем'єр Польщі. За словами Дональда Туска, довгострокові інтереси Польщі полягають у розвитку добрих відносин з Україною. Туск також визнав, що антиукраїнські настрої знаходять підтримку серед частини польського суспільства. Водночас польський прем’єр підкреслив, що не буде сприяти загостренню ситуації навіть заради політичної популярності.
IAR,PAP/І.Я.