Українська Служба

Польща та Україна посилюють співпрацю в енергетичній сфері

24.06.2026 21:00
Міністри енергетики Польщі та України провели переговори, присвячені співпраці у сфері енергетичної безпеки та захисту критичної інфраструктури. Варшава підтвердила готовність брати участь у відновленні енергосектору України та спільних міжнародних проєктах.
, 24.06.2026.               Energize EU.
Варшава, 24.06.2026. Міністр енергетики Мілош Мотика виголошує промову «Реалії та можливості польської енергетичної трансформації» на конференції «Energize EU». PAP/Radek Pietruszka

Міністр енергетики Польщі Мілош Мотика провів у середу, 24 червня, зустріч зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем. Переговори були присвячені зміцненню співпраці між двома країнами у сфері енергетичної безпеки та захисту критичної інфраструктури.

Після зустрічі польський міністр наголосив, що Варшава залишається готовою до подальшої взаємодії з Києвом і підтримки спільних енергетичних проєктів.

У польському Міністерстві енергетики повідомили, що в переговорах також взяли участь заступник міністра та урядовий уповноважений зі стратегічної енергетичної інфраструктури Войцех Врона, а з українського боку — перший віцепрем’єр і міністр енергетики Денис Шмигаль та заступник міністра енергетики Анатолій Куцевол.

Окремо представники відомств долучилися до засідання координаційної групи G7+ з питань енергетичної підтримки України. Під час зустрічі Мотика зазначив, що відновлення української енергетики може коштувати близько 91 мільярда доларів і не може відкладатися до завершення війни.

За його словами, для цього потрібні проєкти, які здатні залучити міжнародне фінансування, участь фінансових інституцій та приватних інвесторів. Польща, підкреслив міністр, готова брати участь у таких ініціативах.

PAP/O.T.