Хвилі спеки становлять реальну загрозу для здоров'я працівників, про це нагадує Національна інспекція праці. Це не лише ризик перегріву, але й зневоднення, а в крайніх випадках навіть теплового удару. Пйотр Кальброн, керівник Сілезької національної інспекції праці, нагадує, що роботодавці повинні забезпечувати своїх працівників напоями.
«Згідно із положеннями, працедавець має безкоштовно забезпечити працівників водою в достатній кількості. Якщо температура перевищує у приміщенні 28 градусів, а на відкритому просторі 25 градусів».
Працівники також повинні мати доступ до чистої та ефективної вентиляції. У деяких випадках роботодавці можуть вирішити скоротити робочий час або призначити додаткові перерви. Однак ці перерви не повинні призводити до зниження заробітної плати працівників.
Тим часом у Польській мережі електроенергетичних підприємств запевнили, що енергосистема готова до майбутньої спеки. Наразі немає ризику запровадження обмежень на споживання електроенергії.
IAR/І.Я.