Після скандалу з Південною лікарнею політики закликають до радикальних змін у системі охорони здоров’я. Йдеться про лікаря, який заробив мільйон шістсот тисяч злотих за рік, незважаючи на юний вік і відсутність спеціальності. Відповідно до лікарняної документації, він чергував цілодобово, а водночас брав участь у сесіях Урсуської райради, виступав на телебаченні та вів політичну діяльність.
Нинішня система залишає простір для такого роду зловживань, каже депутат Йоланта Незгодська:
«Усі мають бути зацікавлені, а особливо самі лікарі, щоб транспарентність була більшою. Не йдеться про те, щоб кожен знав, хто скільки заробляє. Йдеться про те, щоб Фонд здоров'я і міністерство мали бодай якийсь контроль. Бачимо, що лікарі декларують час роботи, який фізично неможливо реалізувати. Кілька контрактів водночас в різних закладах спричиняють такі високі заробітки».
Система не працюватиме, якщо ми не зважимося на серйозні реформи, — каже депутат Катажина Котуля. На її думку, лікарі повинні в першу чергу обирати – або державна система охорони здоров’я, або приватна, їх не можна поєднувати.
«Маємо впровадити якісь ліміти. Не розумію, чому викликає такі емоції проєкт уряду про оприлюднення заробітків. Усі прибутки мають бути відкриті, у парламенті показують свої заробітки, судді, місцеві посадовці теж. В чому проблеми? Аби змінювати систему маємо розуміти, скільки насправді в Польщі є таких лікарів, які просто доять систему».
Йдеться про закон про оплату праці в охороні здоров'я, над яким парламент завершив роботу минулого тижня. Він дозволяє збирати дані про оплату праці лікарів на підставі номера PESEL або номера ліцензії на практику.
IAR/І.Я.