Українська Служба

Уряд Австралії збільшить штрафи за обхід заборони на соцмережі для дітей

27.06.2026 20:30
Уряд Австралії планує збільшити штрафи для технологічних компаній, які порушують заборону країни на доступ до соціальних мереж для осіб віком до 16 років. Австралія запровадила цю заборону в грудні 2025 року, ставши першою країною у світі, яка запровадила заборону.
Ілюстративне фотоBy Dietmar Rabich, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84954195

Законопроєкт в Австралії пропонує збільшити штрафи для компаній, які систематично обходять закон і недостатньо захищають свої сервіси від створення облікових записів дітьми. Поточний штраф становить 49,5 мільйона австралійських доларів, який зросте майже удвічі.

Слідчі повноваження відомства, яке контролює дотримання заборони, також будуть розширені. Уряд оголосив, що наразі відомство розслідує можливі порушення з боку п’яти платформ: Instagram та Facebook (належать Meta), YouTube (належить Google), а також Snapchat та TikTok, що належать Snap.

Законопроєкт уряду ще має бути прийнятий парламентом. Кабінет міністрів хоче, щоб це сталося до літніх канікул, що розпочнуться 2 липня, повідомляє громадський мовник ABC.

З моменту запровадження заборони 5 мільйонів облікових записів осіб віком до 16 років було закрито або обмежено на платформах соціальних мереж, оголосив уряд. Однак через три місяці після набрання чинності заборони 85% австралійців віком 12-15 років продовжували користуватися цими сервісами. Згідно з австралійським законодавством, відповідальність за створення облікових записів неповнолітніми без дозволу лежить не на дітях чи їхніх батьках, а на власниках платформ.

Технологічні компанії вдаються до виправдань і роблять абсолютний мінімум, - наголосила міністерка зв'язку Аніка Веллс.

PAP/С.Ч.

Побач більше на цю тему: Австралія кібербезпека діти