Українська Служба

Чемпіонка Європи з сумо Анна Поштар — про тріумфальні змагання в Польщі

02.05.2023 17:05
Україна стала найкращою у Європі в такому екзотичному виді спорту як сумо. Це — японська традиційна боротьба, перша згадка про яку з'явилася у записах понад тисячу триста років тому. І це не просто спорт — він просякнутий стародавніми традиціями й ритуалами. В польському місті Кельце відбувся Чемпіонат Європи з цього бойового мистецтва. Доросла українська збірна посіла перше командне місце за кількістю нагород: здобули 20 медалей, 9 з яких — золоті. Юніорська команда виступила ще краще: 22 медалі в категорії до 21-го року, і ще 20 нагород — до 23 років. Деякі спортсмени стали мультимедалістами: вибороли по кілька призових місць у різних категоріях. Одна з чемпіонок, 18-тирічна Анна Поштар, дала інтерв'ю Польському радіо для України
Аудіо
  • Анна Поштар, чемпіонка Європи з сумо серед юніорів, про виступ на змаганнях в Польщі, про особливості боротьби сумо, про власні плани та підтримку з боку родини
 ,
Анна Поштар, чемпіонка Європи з сумо серед юніорівPRdU/Олексій Стеценко

Про Чемпіонат Європи з сумо, який відбувся в Кельце. Як усе пройшло і які враження від організованих у Польщі змагань.

Чи є у молодих спортсменів кумири в дорослій збірній.

Чому саме сумо? Про близькість японської культури та дорогу до екзотичного спорту.

Хто найсильніший в сумо у світі? Чи правда, що сумо — то суцільна насолода, бо під час більшості тренувань треба їсти смаколики і набирати вагу? І що ще роблять на тренуваннях?

Чи може худенький сумоїст перемогти великого? Як бути, коли суперник важить удвічі більше?

Сумо — це просто юнацьке захоплення і спорт, чи серйозна кар'єра на майбутнє?

Інтерв'ю можна прослухати в доданому аудіофайлі.